Zaangażowane filmy dokumentalne, czyli Watch Docs 2018

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zaangażowane filmy dokumentalne, czyli Watch Docs 2018
Watch Docs 2018Foto: mat. promocyjne

"Watch dog", czyli "pies stróżujący" to również potoczna nazwa organizacji, które przyglądają się rządom i wielkim instytucjom, by te przestrzegały prawa. Czerpiący z tego swą nazwę festiwal Watch Docs rozopocznie się niebawem w Warszawie.

Posłuchaj

Co czeka widzów na Watch Docs 2018? (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Watch Docs to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w czterdziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów. Watch Docs jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku.

Tegoroczna edycja imprezy to 55 filmów. – Będzie tu dużo gości, więc oprócz oglądania będzie można też o tych filmach porozmawiać. Myślę, że warto zwrócić uwagę na filmy Maxima Pozdrovkina, Rosjanina mieszkającego w USA, który od kilku lat robi dokumenty poświęcone częściowo Rosji, a częściowo Stanom Zjednoczonym. W tym roku zobaczymy dwa jego obrazy: "Cała prawda o robotach – mordercach" i "Nasz nowy prezydent" – mówi dyrektor programowy festiwalu Konrad Wirkowski.

Jakie jeszcze filmy warto zobaczyć na tegorocznym festiwalu Watch Docs? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Autor materiału: Jan Niebudek
Gość: Konrad Wirkowski (dyrektor programowy festiwalu Watch Docs)
Data emisji:
20.11.2018
Godzina emisji:
11.18

mat. prasowe/ml

Polecane