X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaangażowane filmy dokumentalne, czyli Watch Docs 2018

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 13:00
"Watch dog", czyli "pies stróżujący" to również potoczna nazwa organizacji, które przyglądają się rządom i wielkim instytucjom, by te przestrzegały prawa. Czerpiący z tego swą nazwę festiwal Watch Docs rozopocznie się niebawem w Warszawie.
Audio
  • Co czeka widzów na Watch Docs 2018? (Do południa/Trójka)
Watch Docs 2018
Watch Docs 2018Foto: mat. promocyjne

Watch Docs to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka, prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w czterdziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów. Watch Docs jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku.

Tegoroczna edycja imprezy to 55 filmów. – Będzie tu dużo gości, więc oprócz oglądania będzie można też o tych filmach porozmawiać. Myślę, że warto zwrócić uwagę na filmy Maxima Pozdrovkina, Rosjanina mieszkającego w USA, który od kilku lat robi dokumenty poświęcone częściowo Rosji, a częściowo Stanom Zjednoczonym. W tym roku zobaczymy dwa jego obrazy: "Cała prawda o robotach – mordercach" i "Nasz nowy prezydent" – mówi dyrektor programowy festiwalu Konrad Wirkowski.

Jakie jeszcze filmy warto zobaczyć na tegorocznym festiwalu Watch Docs? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Autor materiału: Jan Niebudek
Gość: Konrad Wirkowski (dyrektor programowy festiwalu Watch Docs)
Data emisji:
20.11.2018
Godzina emisji:
11.18

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Jaka jest kondycja polskiej dokumentalistyki?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 22:15
W połowie września zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych w Rijece. Polska odniosła tam spory sukces. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeszcze jeden dzień życia", czyli nietypowe połączenie gatunków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 17:00
Od wczoraj w naszych kinach można oglądać film "Jeszcze jeden dzień z życia". To niezwykła opowieść o Ryszardzie Kapuścińskim. Z jednym z jego twórców, Damianem Nenowem, rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń