Paul McCartney: bawimy się na tej trasie znakomicie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 12:00
– Przed koncertem ćwiczyłem słowo "cześć", czym zaskoczyłem nawet kilku celników. Lubię poznawać nowe języki, więc ćwiczę, żeby ze sceny powiedzieć coś więcej po polsku – mówił w rozmowie z Piotrem Metzem Paul McCartney.
Audio
  • Rozmowa Piotra Metza z Paulem McCartneyem (Do południa/Trójka)
Sir Paul McCartney
Sir Paul McCartneyFoto: darkmoon1968/Pixabay

W poniedziałkowy wieczór w krakowskiej Tauron Arenie wystąpił Paul McCartney. Przed tym koncertem legendarny artysta rozmawiał z szefem redakcji muzycznej radiowej Trójki – Piotrem Metzem.

– Nagrywając jakąś piosenkę z Beatlesami myśleliśmy, co byśmy zrobili z tym utworem, mając 17 lat. Zawsze w muzyce odnosiłem się do przeszłości. Przy nowej płycie eksperymentowaliśmy trochę z dźwiękiem i dzięki temu jest ona dopieszczona – zaznacza muzyk. 

Koncert Paula McCartneya w Krakowie był znakomitą okazja dla Brytyjczyka, by po raz pierwszy odwiedzić dawną siedzibę polskich królów. Artysta gościł już w naszym kraju na koncercie w Warszawie w 2013 roku w ramach trasy "Out There".

Przed przyjazdem do Polski w tym roku Paul McCartney mówił: "Odwiedzanie nowych miejsc to zawsze świetna zabawa! To bardzo ekscytujące doświadczenie, które pomaga zachować świeżość umysłu. Zawsze chciałem zobaczyć Kraków ponieważ słyszałem o nim wiele wspaniałych rzeczy. Świetnie się bawiliśmy podczas naszej ostatniej podróży do Polski, więc wiemy, że będzie to kolejna wyjątkowa noc dla nas. Nie możemy się doczekać powrotu. Get ready to rock, Poland!".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, z którego można się dowiedzieć także, jak muzyk przygotowuje się na spotkanie z polskimi fanami, jakie ma zdanie na temat mediów społecznościowych, oraz jak ocenia "Biały album" Beatlesów 50 lat po jego premierze.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi:
 Piotr Metz
Gość: Paul McCartney
Data emisji: 4.12.2018
Godzina emisji: 10.28

ml/kw

Czytaj także

Paul McCartney w Trójce: musimy walczyć o klimat, bo zapłacą za to nasze dzieci

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 18:10
– Mam nadzieję, że konferencja w Katowicach spowoduje, że temat wróci na czołówki gazet – mówił na antenie Trójki w dzień swojego krakowskiego koncertu Paul McCartney, nawiązując do szczytu klimatycznego COP24.
rozwiń zwiń