X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Boska Komedia. Międzynarodowy Festiwal Teatralny

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 12:00
Dziwny jest ten świat – to motto 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, który potrwa do 16 grudnia w Krakowie. W jego trakcie zobaczymy 13 przedstawień konkursowych (INFERNO), 8 w sekcji PARADISO oraz 5 w PURGATORIO.
Audio
  • Jan Niebudek na Festiwalu Boska Komedia (Trójka do południa/Trójka)
  • Jan Niebudek rozmawia z reżyserem spektaklu "Trzy siostry" Jędrzejem Piaskowskim (Trójka do południa/Trójka)
  • Jan Niebudek rozmawia z Ewą Rucińską, reżyserką spektaklu "Wieszcze" (Trójka do południa/Trójka)
  • Agnieszka Obszańska rozmawiała z Pawłem Passinim, reżyserem "Zagubionego chłopca" (Trójka do południa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/lapandr

Już po pierwszej edycji festiwal został okrzyknięty przez światowe media, jako święto polskiego teatru, który na tydzień zamienia Kraków w wielką scenę. W trakcie jego trwania można zobaczyć najlepsze polskie spektakle zrealizowane w minionych sezonach i oceniane przez międzynarodowe jury.

Festiwal Boska Komedia Festiwal Boska Komedia

Festiwal dzieli się na trzy sekcje. Pierwszą z nich jest Inferno, czyli konkurs polski. Najlepsze przedstawienia sezonu walczą o statuetki Boskiego Komedianta w dziewięciu kategoriach: za najlepsze przedstawienie, najlepszy zespół, reżyserię, muzykę, scenografię oraz za najlepsze pierwszo i drugoplanowe role kobiece i męskie. W tym roku w konkursie zobaczymy 13 spektakli. Jurorami konkursu głównego będą: Ana Marta Pizarro – dyrektor Iberoamerykańskiego Festiwalu Teatralnego w Bogocie (FITB), Igor Lozada – kurator teatralny i producent (Meksyk), Ivan Medenica – dyrektor artystyczny Belgradzkiego Festiwalu Teatralnego, Zane Kreicberga – dyrektorka Instytutu Teatralnego na Łotwie, i Antonio Araujo, twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Sao Paulo (MITsp).

Drugą jest Paradiso – nowe energie. Ta sekcja jest prawdziwym motorem festiwalu, bo co roku prezentuje poszukiwania młodych twórców. Teraz rozszerza się także na inne pola sztuk performatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem nowej choreografii. W ramach Paradiso odbędzie się otwarta debata dotycząca polskiego teatru, który zostanie skomentowany przez grupę młodych litewskich reżyserów i studentów artystki Yany Ross.

Ostatnią sekcją jest Prugatorio i są to wydarzenia towarzyszące głównemu programowi: spektakle, spotkania, debaty.

Werdykt festiwalu zostanie ogłoszony 15 grudnia 2018 roku. Organizatorami wydarzenia są Teatr Łaźnia Nowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań, w których Jan Niebudek i Agnieszka Obszańska rozmawiają z organizatorami, jurorami i osobami biorącymi udział w festiwalu Boska Komedia.


mat. prasowe/kg