Nigdy nie jest za późno

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 11:30
Znany i ceniony malarz Paul Gauguin swoją karierę artystyczną rozpoczął późno. Miał już rodzinę, świetną pracę w banku. Porzucił swój zawód, by poświęcić się malarstwu.
Audio
  • Dorośli odkrywają ukryte talenty (Do południa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Syda Productions/Shutterstock.com

W Polsce powstaje coraz więcej miejsc, które pomagają dorosłym odkrywać ich ukryte talenty. Jednym z nich jest założona przez Teresę Starzec Fundacja Atelier.

– Jak w duszy gra i są marzenia niespełnione, niezależnie od wieku, wtedy zaczynamy od podstaw. Zaczynamy od szkicu – mówi Teresa Starzec. – Trafiają do nas osoby, które nie zrealizowały swoich celów. Przychodzą do nas, gdy mają więcej czasu i często zmienia to ich życie. Mieliśmy uczennicę, która prowadziła fantastyczną księgarnię. Po jakimś czasie zrezygnowała z pracy i wyjechała do swojego rodzinnego miasta, gdzie znalazła dużo przestrzeni do własnej pracy twórczej. Od około 10 lat zajmuje się już tylko swoją pracą twórczą – dodaje Terasa Starzec.

Jak malarstwo może wpłynąć na rozwój dorosłej osoby? Czym właściwie jest talent? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Autorka materiału: Gabriela Darmetko
Goście: Teresa Starzec (Fundacja Atelier)
Data emisji:
14.01.2019
Godzina emisji:
11.16

ml/kg

Czytaj także

Kuźnia XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 12:00
Czy w środku dużego, współczesnego miasta można wciąż trafić na tradycyjny zakład kowalski? Okazuje się, że tak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na Islandii okiem polskiego vlogera

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 09:50
Captain Qurc, czyli Marcin Kurek to vloger, który w zeszłym roku, znudzony pracą w korporacji, postanowił rzucić ją i przeprowadzić się na Islandię. O realiach życia tam opowiada w swoich vlogach.
rozwiń zwiń