X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia tańców latynoamerykańskich

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 11:30
Od lat organizowane są turnieje tańców latynoamerykańskich, takich jak samba, rumba czy cha-cha. Dla ich popularyzacji w ostatnim czasie wiele zrobiła telewizja.
Audio
  • Jak powstawały tańce latynoskie? (Do południa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: werner22brigitte/Pixabay

W Nowym Teatrze w Warszawie obejrzeć można spektakl "Masakra", w którym na oczach widzów dokonuje się osobliwa dekonstrukcja tańców latynoamerykańskich. Jego autorką jest Anka Herbut, która prześwietliła proces ewolucji wspomnianych tańców.

– Jak bardzo się wybielały, jak zmieniały się poszczególne ruchy, jak chowała się pupa. Jeśli ktoś prześledzi historię tańca, to zobaczy, że jest ona bardzo upolityczniona – przekonuje rozmówczyni Jana Niebudka.

W 1920 roku w Londynie specjalna Konferencja Nauczycieli Tańca dokonała kodyfikacji zasad latynoamerykańskich tańców towarzyskich, które zostały zapożyczone albo zawłaszczone ze skolonizowanych części świata, tworząc podwaliny pod tańce współczesne. – Rumba ma mniejsze kroki niż inne tańce, ponieważ tańczyli ją niewolnicy, którzy mieli skrępowane nogi – dodaje Anka Herbut.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Anna Gacek
Autor materiału: Jan Niebudek
Data emisji:
24.01.2019
Godzina emisji:
11.21

kg/ml

Czytaj także

Nieoczywiste symbole luksusu w PRL

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 15:00
– Luksusowe były nie tylko towary, ale także dostęp do rzeczach niematerialnych, jak na przykład własne grupy towarzyskie. Ludzie szukali miejsc, gdzie się można było czuć "niesocjalistycznie" – opowiada Aleksandra Boćkowska, autorka książki "Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Argentyna – światowa stolica tanga

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 09:00
Magdalena Lechowska spędziła większość życia w Ameryce Południowej. Zauroczona kulturą Argentyny zdecydowała się nagrać płytę z tangami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda przyjazna Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 11:30
"Organiczny", "zrównoważony", "przyjazny środowisku" – to określenia, które słyszymy coraz częściej. Nie inaczej jest w modzie.
rozwiń zwiń