Marcin Spenner: nie chciałem być "wiecznym debiutantem"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 12:00
Po siedmiu latach oczekiwania w końcu ukazał się album "Na czas" Marcina Spennera. Z wokalistą rozmawiał Marek Niedźwiecki.
Audio
  • Marcin Spenner o swoim debiucie płytowym (Do południa/Trójka)
Marcin Spenner i Marek Niedźwiecki
Marcin Spenner i Marek NiedźwieckiFoto: Dark Kawka/PR

Długa i kręta droga prowadziła Marcina Spennera od zespołu grającego progresywnego rocka, przez telewizyjny show i próby podbicia radiowych playlist, aż po debiut płytowy, na którym wokalista wreszcie zaśpiewał. Nie było łatwo, ale było warto – twierdzi dziś.


Marcin Spenner "Na czas" Marcin Spenner "Na czas"

Pochodzący z Gdyni wokalista śpiewa od 2010 roku, jednak prawdziwą popularność przyniósł mu udział w "X-Factorze". Wraz z Dawidem Podsiadło dotarł do finału drugiej edycji programu, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Po programie, blisko współpracował z Custom34 Studio, gdzie nagrał swój pierwszy singiel oraz kilka utworów z innymi artystami, a następnie… "zniknął". 

Nie porzucił jednak muzyki. Przez ostatnie kilka lat cierpliwie szlifował warsztat, zdobywał doświadczenia, rozwijał się jako wokalista i poszukiwał swojej muzycznej drogi. Przełomem okazało się spotkanie z Bogdanem Kondrackim – muzykiem formacji Kobong, a także producentem płyt czołowych polskich artystów (m.in. wspomnianego Dawida Podsiadło). Bogdan został zarazem producentem, jak i wydawcą debiutanckiej płyty Marcina. 

– Przed wydaniem tej płyty byłem z nią w dwóch dużych wytwórniach i już na samym początku nie czułem kierunku, który został tam dla mnie obrany. Potem, gdy płyta była gotowa, plany na budowanie mojej popularności były inne. Miałem dość bycia wiecznym debiutantem, który ma już album w ręku i materiał gotowy od roku. Wydałem ją w końcu w małej wytwórni. Myślę, że to jest właściwe miejsce dla mnie – opowiada Marcin Spenner.

Jakie są plany gościa Marka Niedźwieckiego teraz, gdy udało mu się wydać "Na czas"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Marcin Spenner (muzyk)

Data emisji: 25.02.2019
Godzina emisji: 11.11

mat. prasowe/ml/mk