Światowy Dzień Poezji w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 14:35
To były wyjątkowe trzy godziny w paśmie "Do południa". W związku ze Światowym Dniem Poezji zaprezentowaliśmy utwory, do których teksty pisali wielcy, zarówno polscy, jak i zagraniczni poeci. Nie zabrakło też występów na żywo.
Audio
  • Światowy Dzień Poezji w Trójce – pierwsza godzina (Do południa/Trójka)
  • Światowy Dzień Poezji w Trójce – druga godzina (Do południa/Trójka)
  • Światowy Dzień Poezji w Trójce – trzecia godzina (Do południa/Trójka)
Gaba Kulka, Igor Herbut, Anna Gacek, Kasia Lins, Łukasz Lach
Gaba Kulka, Igor Herbut, Anna Gacek, Kasia Lins, Łukasz LachFoto: Ola Baszun

Tego dnia zaprosiliśmy na specjalne wydanie pasma "Do południa". W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wybrzmiały wykonania wierszy z akompaniamentem fortepianu na żywo. Kto przyjął zaproszenie Anny Gacek? Jakie utwory zaprezentowaliśmy na naszej antenie?

– To szczególne wydanie audycji. Chyba pierwsze tak zrealizowane w naszych czwartkowych spotkaniach, a chodzi o łączenie ze Studiem im. Agnieszki Osieckiej. Tego dnia miłośników poezji w budynku przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 nie brakuje. Mogę tylko dodać, że są oni bardzo uzdolnieni muzycznie – zapowiadała Anna Gacek. 

Zapraszamy do wysłuchania całego, specjalnego wydania "Do południa". 

Oprócz tego 21 marca na antenie Trójki premierowo zaprezentowaliśmy utwory z Trójkowego projektu "Herbert 3.0" z udziałem m.in. Wojciecha Waglewskiego, Krzysztofa Zalewskiego czy Abradaba. Niemal przez cały dzień na naszej antenie można było usłyszeć utwory z tekstami-wierszami.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Anna Gacek 
Data emisji: 21.03.2019
Godziny emisji: 9.10, 10.08, 11.09