X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaproszenie na łąkę

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 11:11
Fundacja Łąka propaguje tworzenie w Polsce łąk – we wszystkich możliwych miejscach. Na torach tramwajowych i kolejowych, na dachach buynków i wiat przystankowych, na poboczach dróg, w parkach i na nieużytkach.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Maya Kruchankova/Shutterstock.com

Łąkę można zasadzić także w doniczce. Stworzyła pierwsze w świecie łąki antysmogowe, składające się ze specjalnej mieszanki roślin, które wyłapują szkodliwe pyły. A także startuje z łąkami antykleszczowymi.

Łąki mogą być wielokolorowe i jednokolorowe np. czerwone, niebieskie, żółte. Mogą być np. przyciągające motyle lub ptaki.

Są one wielokrotnie tańsze w eksploatacji niż trawniki. Nie trzeba ich bez przerwy kosić ani podlewać, bo wytwarzają swój własny ekosystem. W Krakowie, który jako jedno z pierwszych miast zaczął na dużą skalę siać łąki – koszty utrzymania zieleni miejskiej spadły sześciokrotnie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której Elżbieta Korczyńska rozmawia z Maciejem Podymą z Fundacji Łąka

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Hirek Wrona 
Autorka materiału reporterskiego: Elżbieta Korczyńska
Gość: Maciej Podyma (Fundacja Łąka)
Data emisji: 1.05.2019
Godziny emisji: 9.35

kw

Czytaj także

Czy owady czują lęk?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 08:00
– Boimy się wtedy, gdy mamy poczucie, że coś nam zagraża; że konkretne wydarzenie pociągnie za sobą konsekwencje dla nas, aby tak poczuć potrzebna jest percepcja tego czym jest przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – mówi dr Tomasz Rożek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ratunek królikom

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 00:00
– Króliki nie lubią być brane na ręce, nie lubią być dotykane. Te zwierzęta trzeba oswoić, a to wymaga czasu i pracy ze strony właściciela – zwraca uwagę Natalia Strokowska, lekarz weterynarii. Niestety wielokrotnie skuszeni słodkim wyglądem króliczków, ofiarowujemy je dzieciom w okresie świat wielkanocnych.
rozwiń zwiń