X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Wodecka-Stubbs o festiwalu poświęconym twórczości jej ojca

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 12:00
– Podczas festiwalu realizujemy dużo projektów, nie tylko koncertów, więc panuje małe szaleństwo. Myślę jednak, że będzie przepięknie – mówi Katarzyna Wodecka-Stubbs.
Audio
  • Katarzyna Wodecka-Stubbs o 2. Wodecki Twist Festiwal (Do południa/Trójka)
Katarzyna Wodecka-Stubbs i Marek Niedźwiecki
Katarzyna Wodecka-Stubbs i Marek Niedźwiecki Foto: Aleksandra Budka/Polskie Radio

Po ubiegłorocznej, niezwykle udanej pierwszej edycji Wodecki Twist Festiwal czas na drugą odsłonę, na którą zaprasza Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego. W trakcie trzech festiwalowych dni w najpiękniejszych krakowskich salach koncertowych i przestrzeniach plenerowych wystąpi plejada polskich i międzynarodowych gwiazd.

– W tekście Jacka Cygana do piosenki "Chwytaj dzień" jest taki fragment: "Trzymaj się w życiu tego, co łagodne, co pogodne, co ci w duszy gra". Pomyślałam, że to idealna linia dla naszego festiwalu – opowiada Katarzyna Stubbs-Wodecka.

2. Wodecki Twist Festiwal otworzy 7 czerwca koncert poświęcony trąbce. Trąbka to – obok skrzypiec – jeden z dwóch najważniejszych instrumentów w twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Jedną z gwiazd koncertu będzie światowej sławy amerykański trębacz Chris Botti, mistrz smooth-jazzowego brzmienia i jeden z najpopularniejszych instrumentalistów gatunku. Na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego pojawią się również: Kayah, Anna Maria Jopek, Michael "Patches" Stewart, Piotr Wojtasik Quintet, usłyszymy też tematy z twórczości Tomasza Stańki.

8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków pełen niespodzianek koncert pod hasłem "Chwytaj dzień". W repertuarze Zbigniewa, ale także w jego ulubionych standardach, usłyszymy m.in. kanadyjskiego króla swingu Matta Duska, Urszulę Dudziak, Brodkę, Annę Marię Jopek, Agę Zaryan, nie zabraknie również najwierniejszych przyjaciół artysty takich jak Alicja Majewska. Tego samego dnia Wodecki Twist Festiwal powróci do teatru, aby pokłonić się zmarłemu w ubiegłym roku Tomaszowi Stańce. Wystąpią muzycy, którzy przez lata współpracowali z genialnym trębaczem, wśród nich pianista Piotr Wyleżoł i gitarzysta Apostolis Anthimos.


2. Wodecki Twist Festiwal 2. Wodecki Twist Festiwal

Na finał, 9 czerwca, koncertowa premiera płyty "Wodecki Jazz" w wykonaniu kwintetu Piotra Barona. Jazz był wielką miłością Zbigniewa Wodeckiego. Wracał do niego nie tylko zawodowo, ale i prywatnie.

Jakie wydarzenia towarzyszyć będą części koncertowej tegorocznego festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Katarzyna Wodecka-Stubbs (córka Zbigniewa Wodeckiego)
Data emisji: 20.05.2019
Godzina emisji:
11.13

ml/mk

Czytaj także

Katarzyna Wodecka-Stubbs: repertuar dobrany jest według wyborów taty

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 13:00
– Zależało nam na tym, żeby te utwory miały swoją barwę i taką moc, jaką tata by zachował. Mówię nie tylko o aranżach, ale o sposobie śpiewania i o świetle tej muzyki – mówi córka Zbigniewa Wodeckiego, wspominając decyzję o zaproszeniu poszczególnych artystów do pracy nam albumem "Dobrze, że jesteś".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stacey Kent: smutek nie zawsze jest zły

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 11:00
Dzień po występie w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma amerykańska wokalistka jazzowa odwiedziła radiową Trójkę.
rozwiń zwiń