Woda, gramatura i czas – o tajemnicach dobrej herbaty

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:00
Herbata o smaku porzeczki, gruszki, a nawet… wędzonej kiełbasy. Do świata tego wyjątkowego, wywodzącego się ze starożytnych Chin, napoju zabiera nas Grzegorz Miszewski – pasjonat herbaty i kiper z dwunastoletnim doświadczeniem. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/norikko

Opowiadamy o świecie 663.jpg
Tipsy - marzenie każdego herbaciarza!

– Jak się okazuje, w przypadku bardzo wielu wysokogatunkowych herbat, np. zielonych czy białych, już pięć stopni jest w stanie zmienić jej smak. Ważne czynniki to także ilość wapnia w wodzie i jej pH – tłumaczy Grzegorz Miszewski. – Pijąc niektóre gatunki herbat, mogę zupełnie inaczej się czuć. Kiedy mam obniżony nastrój i dużo smutku w sobie, zaparzam sobie dobrą białą herbatę i jest mi lepiej – dodaje.

O tym, ile herbaty spożywamy rocznie i czy wiedza, na temat jej jakości, jest coraz większa wśród polskich konsumentów, dowiedzą się Państwo, słuchając załączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Autorka reportażuGabriela Darmetko
Data emisji: 17.06.2019
Godzina emisji: 10.25 

kr/gs

Czytaj także

Turniej kucharzy-artystów, czyli L'Art de la cuisine Martell 2019

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 11:50
– W ubiegłym tygodniu odbył się na zamku Ryn konkurs L'Art de la cuisine Martell. Tegoroczne kulinarne zadanie, które postawiono przed uczestnikami było brzmi niezwykle romantycznie: Kurczak Sielski w pejzażu polskiej kuchni regionalnej – mówi Katarzyna Pruchnicka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trochę wiosny w kuchni

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 11:45
– Pomyślałam, że nie powinnam już mówić o warzywach korzeniowych, bo to kuchnia przednówkowa. Na nowalijki jeszcze chwilę poczekamy. Co więc jeść, by przywołać wiosnę na talerz? – pyta Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska kuchnia historyczna

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 14:05
Jest takich kilku zapaleńców, jednocześnie profesjonalistów najwyższej próby, którzy od kilku lat dają nam posmakować tego, jak kiedyś jadano na dworach i w pałacach. 
rozwiń zwiń