Twórcy lubelskiego fanklubu Beatlesów o płycie "A Hard Day's Night"

W 1982 roku Krzysztof Stanisław Werner założył Fan Club The Beatles w Lublinie. Po ośmiu latach jego działalność została zawieszona. W 2015 roku fanklub reaktywował jego syn – Krzysztof Jan. Obaj panowie odwiedzili studio Trójki z okazji 55. rocznicy wydania albumu "A Hard Day's Night".
The Beatles
The BeatlesFoto: Pixabay/skeeze
O Audycji

Tytuł Do południa 2019/07/10 10:28
Prowadzący Hirek Wrona
Opis

Zarówno ojciec, jak i syn to prawdziwa skarbnica wiedzy oraz ciekawostek na temat Czwórki z Liverpoolu.

– "A Hard Day's Night" przypieczętował to, że Beatlesi są numerem jeden na całym świecie. To był pierwszy album, na którym wszystkie 13 utworów skomponowała słynna spółka Lennon/McCartney. Mówimy tu o brytyjskim wydaniu albumu, ale kilka tygodni wcześniej została wydana amerykańska wersja, która była znacznie uboższa. Zostały wydane przede wszystkim utwory ze strony A, natomiast pozostałe utwory, które nie znalazły się na amerykańskiej edycji, zawierały instrumentarium w aranżacji George'a Martina, soundtrack z filmu – opowiada Krzysztof Stanisław Werner.

Jakie znaczenie ma "A Hard Day's Night", czyli trzeci album Beatlesów, w całej dyskografii zespołu? W jakich jeszcze miastach w Polsce istnieją fankluby legendarnej grupy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w dołączonym nagraniu audycji.

Goście Krzysztof Stanisław Werner i Krzysztof Jan Werner (Fan Club The Beatles w Lublinie)
Playlista
Tagi

Playlista