Luiza Staniec i Ewelina Flinta o płycie "Without Violence & of all Colours"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 11:20
– Album "Without Violence & of all Colours" to piosenki zainspirowane prawdziwymi historiami kobiet, które przeszły w swoim życiu bardzo trudne chwile, historiami o przemocy domowej, rasizmie i nierówności płciowej – opowiadała na antenie Trójki Luiza Staniec, piosenkarka, muzykoterapeutka oraz założycielka inicjatywy Sounds Like Women.
Audio
  • Luiza Staniec i Ewelina Flinta gośćmi Marka Niedźwieckiego (Do południa/Trójka)
Luiza Staniec, Marek Niedźwiecki i Ewelina Flinta
Luiza Staniec, Marek Niedźwiecki i Ewelina FlintaFoto: Edyta Kocemba

Sounds Like Women to organizacja pożytku publicznego, której misją jest wspieranie kobiet i dziewcząt na całym świecie poprzez muzykę i muzyczne działania, edukacje oraz specjalne projekty muzyczne. Na album "Without Violence & of all Colours" składa się pięć utworów, z których jeden został napisany przez Ewelinę Flintę.

– Z Luizą poznałyśmy się dawno temu, przy tworzeniu utworu "Żałuję". Bardzo cieszę się, że zaprosiła mnie do projektu, bo kocham muzykę, a poza tym bardzo angażuję się w akcje społeczne. Sprawy kobiet są mi bardzo bliskie i wiem, że trzeba zrobić jak najwięcej i nie tylko reagować, ale też przeciwdziałać – przekonuje artystka.

"Without Violence & of all Colours" Sounds Like Woman "Without Violence & of all Colours" Sounds Like Woman  Foto: mat. promocyjne

Kto, oprócz naszych rozmówczyń, pojawił się na albumie? Kiedy będziemy mogli usłyszeć go na żywo? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Ewelina Flinta (piosenkarka, autorka piosenek), Luiza Staniec (piosenkarka, kompozytorka, producentka muzyczna, muzykoterapeutka)
Data emisji: 25.11.2019
Godzina emisji: 11.10

kr/mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Włodzimierz Korcz: ciężko przekonać Alicję Majewską, że piosenka jest dobra

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 12:02
W audycji Marka Niedźwieckiego pojawił się jeden z najważniejszych duetów polskiej muzyki rozrywkowej – piosenkarka Alicja Majewska i kompozytor Włodzimierz Korcz. Opowiadali oni o swojej nowej płycie "Żyć się chce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski i muzyka hipokampu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:24
Hipokamp to część mózgu odpowiedzialna za pamięć i orientację przestrzenną. To także tytuł najnowszego albumu Marka Napiórkowskiego, który 24 października wyrusza w promującą płytę trasę koncertową z francuskim mistrzem perkusji Mino Cinelu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespokojny geniusz Theloniousa Monka

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:25
– Po kilku sekundach słuchania muzyki Theloniousa Monka, rozumiemy, na czym polegały kontrowersje wokół niego. Nie da się go pomylić z żadnym innym jazzmanem – mówi Piotr Jagielski, współautor polskiego tłumaczenia biografii "Thelonious Monk: Geniusz inny niż inni" Robina D.G. Kelleya.
rozwiń zwiń