Piotr Cugowski: wyrobiłem się z solowym debiutem na 40. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:45
– Naturalnie przyszedł dla mnie i dla brata czas na solowe projekty. Płyta "40" jest już gotowa i dostępna. Bardzo się z tego cieszę – mówił w "Do południa" Piotr Cugowski.
Audio
  • Piotr Cugowski o swojej pierwszej solowej płycie (Do południa)
Piotr Cugowski
Piotr CugowskiFoto: Marcin Bruniecki/REPORTER

Nowy projekt Piotra Cugowskiego to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singiel – "Kto nie kochał", który premierę miał pod koniec 2018 roku, to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które wypełnione są i miłością, i szacunkiem, i gniewem, i niezrozumieniem. Singiel zdobył status Złotej Płyty. Drugi singiel – "Zostań ze mną" – ukazał się w kwietniu. Utwór opowiada o miłosnej relacji. Nie zawsze prostej, często uwikłanej w trudne momenty. 

Nie ma lepszej okazji niż okrągłe urodziny artysty. – Wyrobiłem się z tą płytą na 40. urodziny. Jest to debiut solowy. Ostatnie 20 lat byłem oddany zespołowi Bracia, który współtworzyłem z Wojtkiem. Wtedy nawet nie myślałem o czymś solowym. W końcu nadszedł czas, podjęliśmy decyzję o solowych projektach – mówi Piotr Cugowski. 

Z którymi znanymi muzykami współpracował przy tworzeniu albumu Piotr Cugowski? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której wybrzmiały utwory z płyty "40".

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Piotr Cugowski (muzyk)
Data emisji: 26.11.2019
Godzina emisji: 11.17

kw/mk

Czytaj także

Ania Karwan: jestem stworzona do mówienia prawdy w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 13:12
Tym razem Marek Niedźwiecki gościł w studiu radiowej Trójki Anię Karwan, która promuje swój debiutancki album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radex: nic tak nie zbliża, jak wspólna praca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2019 20:12
– Po nagraniu pierwszej płyty czuliśmy, że musi być kontynuacja – mówił w "Programie alternatywnym" Radek Łukasiewicz, czyli Radex z duetu Bisz/Radex. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i jej "Przebudzenie" w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 13:00
– Każda płyta to dla mnie proces, nowe wyzwanie i staram się, w ramach mojej stylistyki, robić za każdym razem co innego. Tworzyć inny klimat i póki co udaje mi się to utrzymać – mówi gość Marka Niedźwieckiego, Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń