Mariusz Duda: cieszy nas nasza wdzięczna i oddana publiczność

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 12:00
– Mamy w Polsce bardzo wielu audiofili i to dla nich powstało to nowe wydanie "Wasteland". Chcieliśmy też zrobić coś dla pozostałych słuchaczy i do płyty dołączyliśmy wersje akustyczne naszych utworów – wyjawia lider grupy Riverside Mariusz Duda.
Audio
  • Mariusz Duda wyjawia najbliższe plany Riverside (Do południa/Trójka)
Mariusz Duda, lider zespołu Riverside
Mariusz Duda, lider zespołu RiversideFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"I'm Your Private Wasteland" Tour 2020 "I'm Your Private Wasteland" Tour 2020

– "Wasteland" ukazała się we wrześniu 2018 roku i okazała się dla nas sporym sukcesem. Otworzyliśmy się na nowych odbiorców, czego dowodem była duża frekwencja na naszych koncertach. Trasa trwa długo – zagraliśmy już ponad 100 koncertów na całym świecie i w kwietniu będzie jej wielki finał. Cieszymy się, że będziemy mogli właśnie w Polsce zrobić to podsumowanie – opowiada artysta.

W kwietniu 2020 Riverside powraca z kolejnymi polskimi koncertami w ramach trasy "I’m Your Private Wasteland". Tym razem pojawią się w największych miastach Polski, które ominęli w ubiegłym roku. Będą to ich ostatnie występy przed dłuższą przerwą, wielki finał i podsumowanie największej i najdłuższej trasy koncertowej Riverside, która wniosła zespół na zupełnie inny poziom.

"I’m Your Private Wasteland 2020" będzie też największą produkcją sceniczną w historii grupy, setlista będzie zmodyfikowana i pojawią się niespodzianki.

– To dla nas wielkie wyróżnienie, że w tych wciąż zmieniających się czasach, po 20 latach grania, ludzie wciąż chcą nas słuchać i oglądać – dodaje Mariusz Duda.

Czy Riverside szykuje coś dla fanów na 20-lecie istnienia zespołu? Czy mają plany na kolejne dwie dekady? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Mariusz Duda (muzyk, kompozytor, lider zespołu Riverside)
Data emisji: 17.12.2019
Godzina emisji: 11.11

mat. prasowe/ml/kr

Czytaj także

Natalia Kwiatkowska: gramy, ile się da

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 12:00
– Nasza muzyka została przyjęta dobrze, jakby była tam czymś naturalnym. Czuliśmy się we właściwym miejscu – tak wspomina niedawną trasę po Kanadzie wokalistka bluesrockowego zespołu Cheap Tobacco, Natalia Kwiatkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespokojny geniusz Theloniousa Monka

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:25
– Po kilku sekundach słuchania muzyki Theloniousa Monka, rozumiemy, na czym polegały kontrowersje wokół niego. Nie da się go pomylić z żadnym innym jazzmanem – mówi Piotr Jagielski, współautor polskiego tłumaczenia biografii "Thelonious Monk: Geniusz inny niż inni" Robina D.G. Kelleya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cugowski: wyrobiłem się z solowym debiutem na 40. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:45
– Naturalnie przyszedł dla mnie i dla brata czas na solowe projekty. Płyta "40" jest już gotowa i dostępna. Bardzo się z tego cieszę – mówił w "Do południa" Piotr Cugowski.
rozwiń zwiń