Artur Andrus: Zbieram haki na wybitnych kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 11:00
Tytuł albumu muzycznego - i trójkowej płyty tygodnia - "Myśliwiecka" zobowiązuje. Artur Andrus był gościem Marka Niedźwieckiego.
Audio
  • Artur Andrus: Zbieram haki na wybitnych kompozytorów
Artur Andrus
Artur AndrusFoto: W. Dorosz/Polskie Radio

- Wszystko zaczęło się od " Ballady o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie", która pewnego razu poszybowała bardzo wysoko na Trójkowej Liście Przebojów - wspomina Artur Andrus. - Dostałem wtedy sms-a z nieznanego numeru: "Gdyby miał Pan pomysł nagrania płyty, to kontrakt będzie czekał w naszej wytwórni". Dla jasności na końcu pojawił się dopisek: "Być może to brzmi jak żart, ale to nie jest żart".

Popularny dziennikarz Trójki i kabareciarz zebrał więc swoje przeboje ("Piłem w Spale, spałem w Pile", "Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie", "Cieszyńska"), dołączył do nich kilka zupełnie nieznanych piosenek (pieśń "Dam ci ptaszka" wykonywana przez Chór Męski im. Franka Szwajcarskiego czy punkowo-skinowa "Glanki i pacyfki") i tak narodziła się płyta pod wiele mówiącym tytułem "Myśliwiecka".

Przy okazji okazało się, że Arturowi Andrusowi, który - jak sam przyznaje - nie należy do największych krajowych talentów wokalnych, udało się namówić do współpracy tak wybitnych kompozytorów, jak Włodzimierz Korcz czy Krzysztof Herdzin. - To wychodziło przy okazji różnych programów telewizyjnych - wyjaśnia gość Marka Niedźwieckiego. - Traktuję te piosenki jak haki na wybitnych kompozytorów. Kiedyś będą się chcieli pochwalić, dla jakich znakomitych pieśniarzy pisali, a tu - bach!- Andrus...

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z pasma "Do południa".

Czytaj także

Easy Rider powraca w heavy metalowym anturażu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 19:00
Krzysztof Daukszewicz przerywa po 11 latach milczenie płytą "Nasza dobra klasa". W Jedynce posłuchaliśmy popularnego satyryka oraz - przedpremiorowo - jego nowych piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty tygodnia: 12-18 marca

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 04:00
Przed południem: Artur Andrus - Myśliwiecka; po południu: Paul McCartney - Kisses On The Bottom.
rozwiń zwiń