Jazzowa Osiecka raz jeszcze!

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 12:00
Po sześciu latach Anna Serafińska powróciła do piosenek słynnej poetki. O rozszerzonym wydaniu płyty "Gadu Gadu" jedna z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych opowiedziała w Trójce Markowi Niedźwieckiemu.
Audio

- W związku z 15. rocznicą odejścia Agnieszki Agata Passent namówiła mnie do wznowienia tego albumu. Oryginalny materiał wzbogacony został o dwie kolejne piosenki, "Uciekaj moje serce" i "Kobiety, których nie ma", które ostatnio chodziły mi po głowie - wyjaśnia Anna Serafińska.

Już oryginalne wydanie "Gadu Gadu" z 2006 roku był sporym wydarzenien. Za nowe aranżacje takich przebojów Osieckiej, jak "Sing Sing", "Piosenka o okularnikach", czy "Zielono mi" odpowiadała sama Serafińska oraz zespół w składzie: Krzysztof Herdzin, Grzegorz "Jabco" Jabłoński, Artur Lipiński, Krzysztof Gradziuk i Adam Kowalewski. Gościem specjalnym sesji nagraniowych był natomiast Krzysztof Kiljański. Płyta wciąż urzeka pomysłowością, naturalnością i brakiem nadmiernej wirtuozerii oraz interpretacyjną trafnością.

- Nowe wydanie "Gadu Gadu" to też fonograficzny debiut zespołu, z którym pracuję od wielu lat - dodaje gość Marka Niedźwieckiego. - Chcieliśmy dać przedsmak naszego autorskiego albumu, który ukaże się jeszcze przed końcem roku.

Więcej o planach Anny Serafińskiej w nagraniu rozmowy w Trójce.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Fundacja Okularnicy czeka na zgłoszenia do 15. edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Szczegóły TU>>

Czytaj także

Maryla Rodowicz: Cieszmy się jak Ukraińcy

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 16:20
Obowiązki "przyjaciela Euro 2012", nowa płyta z nieznanymi tekstami Osieckiej i Gabą Kulką w chórkach oraz występy z "rosyjskim Farinellim"... Najbardziej rozchwytywana (od 50 lat!) polska piosenkarka była gościem "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły wieczór z piosenkami Agnieszki Osieckiej (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 20:05
W niedzielę 11 marca odbył się koncert upamiętniający 15. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej. Jej przyjaciółka Magda Umer przygotowała recital składający się z piosenek zmarłej Artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Cielecka zagra Agnieszkę Osiecką

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 16:40
- O Agnieszce mogłoby powstać sześć sztuk Szekspira. Na razie młoda reżyserka przygotowuje film - zdradza w "Muzycznej Jedynce" Magda Umer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Zapendowskiej nauczyłam się "walić dźwiękiem"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 06:00
- Pani Ela nauczyła mnie jak śpiewać mocniej i panować nad dźwiękiem - opowiada Hania Stach, która była gościem Jedynki.
rozwiń zwiń