Pamiętajmy o Osieckiej, zostańmy z nią dłużej

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 21:15
- Czasem zastanawiam się, czy ja i słuchacze nie odczujemy zmęczenia klasyką polskiej piosenki. Ale wybór wśród utworów Agnieszki Osieckiej jest tak ogromny, że w podczas finału 15. edycji konkursu usłyszymy kilka nieznanych kompozycji - opowiada Agata Passent.
Audio
Agnieszka Osiecka
Agnieszka Osiecka Foto: okularnicy.org.pl

Zakończyły się eliminacje do jubileuszowego - piętnastego - Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", a wyłonieni finaliści odbyli warsztaty sceniczne. - Często ci, którzy docierają do finału, to zaskakująco profesjonalnie śpiewające osoby. Ale u nas mają okazję popracować z profesjonalnymi muzykami i zestroić się z orkiestrą - podkreśla Agata Passent, prezes Fundacji im. Agnieszki Osieckiej Okularnicy, organizatora konkursu.

Koncert finałowy 15. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" już 30 września w Trójce!

/

 

Istotą konkursu jest zaprezentowanie nowej, ciekawej i zaskakującej interpretacji utworów Agnieszki Osieckiej. - W tym roku nawet wywiązała się dyskusja o granicy między aranżacją, a nową kompozycją. Najmłodsze pokolenie wokalistów bowiem aż tak stara się być oryginalnymi, że czasem za bardzo poprawia wielkich kompozytorów - opowiada w rozmowie z Katarzyną Pruchnicką. Ale część z nich utwory Osieckiej na dłużej włącza do swojego repertuaru.

Kolejne występy i praca z zespołem pozwalają uczestnikom nabrać odwagi i scenicznego obycia. W lipcu uczestniczyli w cyklu wydarzeń "Osiecka na Bemowie", przed Trójkowym koncertem wystąpią w Muzeum Powstania Warszawskiego, a obchody finałowe 15. edycji konkursu zakończą się 1 października w Teatrze Muzycznym Roma.

- W tym roku drugą część koncertu galowego stanowi spektakl "Nie jesteś sama", podczas której Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz oraz reżysera Artura Barcisia zaprezentują swoje pomysły na śpiewanie Agnieszki Osieckiej - dodała Agata Passent.

Wszystkie szczegóły dostępne na stronie okularnicy.org.pl

Zobacz więcej na temat: Agata Passent Agnieszka Osiecka

Czytaj także

Zobacz, jak śpiewają finaliści "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 20:05
30 września na trójkowej scenie po raz ostatni zaprezentowali się finaliści Konkursu. Zobacz wideo i poznaj nazwiska laureatów XV edycji imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kapela Hanki Wójciak

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 19:05
Po raz pierwszy wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi "Pamiętajmy o Osieckiej" będzie koncert z cyklu "Nowa energia w piosence", w którym corocznie jeden z laureatów Konkursu przypomni o sobie publiczności.
rozwiń zwiń