Kolejny niepublikowany wiersz Wisławy Szymborskiej w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 08:00
We wtorek, 25 września, na dzień przed premierą w "Tygodniku Powszechnym", w audycji "Do południa" zaprezentujemy Państwu niepublikowany dotąd wiersz "Stara opowieść" w wykonaniu Marii Seweryn.
Audio
  • Michał Rusinek zaprasza do Trójki
  • Michał Rusinek o historii "Erotyku Żartobliwego" Wisławy Szymborskiej - "Magazyn Bardzo Kulturalny" 23.09.2012
Wisława Szymborska w Trójce
Wisława Szymborska w TrójceFoto: Fot.: Wojciech Dorosz

Przypomnijmy, że w niedzielę, 23 września, w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" po raz pierwszy zabrzmiał niepublikowany dotąd - a wyszperany przez Michała Rusinka - wiersz Noblistki z 1947 roku - "Erotyk Żartobliwy" w interpretacji Danuty Szaflarskiej

Danuta
Danuta Szaflarska czyta "Erotyk Żartobliwy" Wisławy Szymborskiej. Fot.Wojciech Dorosz

We wtorek, w audycji "Do południa", po godz. 9.00, niepublikowany dotąd wiersz Wisławy Szymborskiej zaprezentuje Maria Seweryn. Zapraszamy!

Na
Na dzień przed publikacją w "Tygodniku Powszechnym" Maria Seweryn przeczyta "Starą opowieść" w Trójce! Fot. Wojciech Dorosz

Warto wiedzieć, że w środę 26 września, na dwa dni przed inauguracją działalności Fundacji Wisławy Szymborskiej, w "Tygodniku Powszechnym" ukaże się nadzwyczajny dodatek poświęcony Poetce. Znajdzie się w nim m.in. jej niepublikowany dotąd wiersz "Stara opowieść", nieznane rysunki Wisławy Szymborskiej oraz wybór z jej ulubionych "zabaw literackich". Wśród nietypowych ilustracji – mapa rysowana jej ręką.

Trójka jest partnerem medialnym Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Czytaj także

Nieznane erotyki Wisławy Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 07:09
Kilka dotąd niepublikowanych erotyków, a także zaprojektowana osobiście przez noblistkę szafka - oto, co już niebawem będą mogli zobaczyć wielbiciele twórczości Wisławy Szymborskiej, zapowiada "Dziennik Polski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemniczy XIX-wieczny neseser Szymborskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 10:53
Część spadku po Wisławie Szymborskiej trafi do Poznania - dowiedziało się Radio Merkury. Noblistka zostawiła w swoim mieszkaniu zabytkowy neseser z adnotacją, że jego zawartość po jej śmierci ma trafić do Biblioteki Kórnickiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymborska jakiej nie znacie - wkrótce pełna biografia

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 07:18
6 czerwca, nakładem krakowskiego Znaku, ukaże się pierwsza pełna biografia Wisławy Szymborskiej - zapowiada "Dziennik Polski". Autorkami są Anna Bikont i Joanna Szczęsna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na śniadanie Szymborska podjęła nas koniakiem i bananami"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 14:50
Autorka biografii Wisławy Szymborskiej, Joanna Szczęsna opowiedziała w Czwórce o pracy nad książką "Pamiątkowe rupiecie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie można bezkarnie wziąć Nobla

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2012 10:01
Dlaczego poetka robiła wszystko, by nie pisano o jej życiu? Jaką stanowili parę z Miłoszem i co skrywają ostatnie rękopisy Noblistki?
rozwiń zwiń