Jak Hendrix Sytner spotkał Niedźwiedzia na plaży

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 14:20
- Ty jesteś Henryk Wszędobylski i muszę tu opowiedzieć dykteryjkę o tym, co przydarzyło nam się kiedyś w Portugalii - wyznał Marek Niedźwiecki podczas spotkania z dzisiejszym jubilatem. Henryk Sytner świętuje 50-lecie pracy zawodowej!
Audio
Henryk Sytner i Marek Niedźwiecki w studiu Trójki
Henryk Sytner i Marek Niedźwiecki w studiu TrójkiFoto: fot. PR/G. Darmetko

Spacer pięknym nadmorskim bulwarem w poszukiwaniu najpiękniejszego ujęcia dla sfotografowania zachodu słońca zakończył się dla Marka Niedźwieckiego niezwykle zaskakująco. I nie tylko dla niego ... - Odbywały się wtedy mistrzostwa świata w kolarstwie i ja też wybrałem się na samotny spacer. Wszędzie było pusto, aż z dala zobaczyłem jedną postać. Zbliżała się powoli, stawała coraz większa, patrzę, a tu Niedźwiedź! - wspomina niezmordowany propagator aktywności fizycznej, dziennikarz Trójki Henryk Sytner.

Panowie mają chyba zresztą do siebie wzajemną słabość, skoro Marek Niedźwiecki konsekwentnie nazywa Pana Henryka... Hendrixem. W ustach słynnego dziennikarza muzycznego trudno chyba o większy komplement...

Więcej przygód Henryk Sytner opowiedział w specjalnym wydaniu audycji "Trzecia Strona Medalu", a w niej o przyjaźni z Ryszardem Szurkowskim, 22 małżeństwach, miłości do Szklarskiej Poręby i wielu innych doświadczeniach z 50 lat pracy. Posłuchaj >>>
Także inni dziennikarze Trójki nie oparli się czarowi wspomnień. Wiktor Legowicz wciąż wraca pamięcią do okresu nauki radiowego warsztatu u jubilata, a Beata Michniewicz najbardziej pamięta, że Henryk Sytner stawał przed nią na rękach. - Ostatnio rzadziej to robię, chyba, że jest szczególna okazja - wyjaśnił z uśmiechem.
Na antenie Trójki dziennikarz prowadzi poranną "Gimnastykę Henryka" (od poniedziałku do piątku, między godziną 4.00 a 6.00), rozdaje medale i namawia do uprawiania różnych aktywności w "Medalu dla każdego" (w środy o godzinie 15.05), a w ramach akcji "Wakacje na dwóch kółkach" zachęca młodych do organizowania wypraw i sam ich zabiera w rowerowe wycieczki, także zagraniczne. W tym roku przedsięwzięcie, które Sytner organizuje od 1970 roku, miało swoją 42. odsłonę!
Jak wygląda organizacja "Wakacji na dwóch kółkach" i co spotkało Sytnera w ciemnym lesie w okolicach Kłodzka? Wysłuchaj całej rozmowy!

Czytaj także

Rowerowy peleton Sytnera startował w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 17:00
Najaktywniejszy i najlepiej wysportowany dziennikarz radiowy Henryk Sytner przygodę z radiem rozpoczął w Programie II Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci 42. "Wakacji na dwóch kółkach" wyruszyli w trasę!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 08:58
Zakończył się nasz doroczny konkurs "Wakacje na dwóch kółkach". Jego laureaci, pod wodzą Henryka Sytnera, najbliższe wakacyjne tygodnie spędzą na trasach Polski i Sycylii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

22 małżeństwa Henryka Sytnera

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 19:25
Dziennikarza sportowego radiowej Trójki znają wszyscy pasjonaci kolarstwa oraz porannej gimnastyki. Nie każdy jednak wie, że nieustępliwy propagator aktywnego stylu życia, obchodzący właśnie 50-lecie pracy zawodowej, ma także sukcesy na polu kojarzenia par oraz w tańcu towarzyskim!
rozwiń zwiń