Pasja pracą, czyli kariera przed 20.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 12:28
Przypadek Tavi Gevinson pokazuje, że wystarczy mieć swoje zdanie i dostęp do Internetu, żeby jeszcze przed ukończeniem liceum osiągnąć sukces.
Audio
Montral Fashion  Design Festival. 2012
Montréal Fashion & Design Festival‎. 2012 Foto: for. Jeangagnon/Wikimedia Commons/lic. CC

Choć początkowo nic nie zapowiadało wielkich zmian w życiu młodej Amerykanki. W wieku 11 lat założyła bloga "Style Rookie", który w krótkim czasie zdobył tak dużą popularność, że to, co początkowo miał być pasją, stało się też pracą. Zainteresowanie tekstami nastolatki okazało się na tyle duże, że teraz ukazują się w jej autorskim magazynie "Rookie Mag".

Dziś Tavi Gevinson jest zapraszana do telewizji i na spotkania projektantów, a jej teksty, które poruszają także bardzo ważne kwestie społeczne i obyczajowe, omawiane na poważnych konferencjach. Ostatnio nawet nastolatka wygłaszała odczyt o równouprawnieniu kobiet. - Kobiety mają wiele twarzy, ale nie z powodu ich szaleństwa, tylko dlatego, że to ludzie są szaleni, a tak się składa, że kobiety są ludźmi - podsmowuje z ironią Tavi.

Więcej o karierze nastolatki i jej wrażeniach z pierwszej wizyty w popularnym talk show dowiesz się słuchając relacji Jana Niebudka.

Audycji "Bardzo Ważny Projekt" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(szr)

Zobacz więcej na temat: młodzież równouprawnienie

Czytaj także

Młodzi niezdecydowani

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 13:48
Niepewność w którą stronę mamy iść, co robić wiąże się z tym, że od świata dostajemy bardzo dużo bodźców i informacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat wartości młodych

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 09:18
Czy młode pokolenie ma określone wartości? W Nocnych Czatach rozmawialiśmy o tym, co jest w życiu ważne - naszych wartościach, celach, aspiracjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz szybko osiągnąć sukces? Skończysz u psychologa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 10:27
Młodzi ludzie coraz wcześniej wchodzą w dorosłość i zaczynają pierwszą pracę. Gonią za sukcesem, ale często nie radzą sobie z szybkim tempem życia. Wówczas pojawiają się problemy, które rozwiązać można dopiero na kozetce u specjalisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powiększenie" patrzy w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 15:00
Moda nie znosi stagnacji i szczęśliwie nie boi się kryzysu, więc - po obfitującym w zdarzenia, dramaty, skandale, ale i w piękne kreacje roku 2012 - w tym nowym liczymy na jeszcze więcej! A co przyniesie 2013? Tym zajęliśmy się w styczniowej audycji.
rozwiń zwiń