X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie boją się zerwać i namawiają do tego innych

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 12:34
Nielegalne reklamy, uciążliwe ulotki i szpecące plakaty na wiatach przystankowych to ich wróg! – Namawiamy do oczyszczania otoczenia. Niech znowu będzie pięknie – apelowała w "Do południa" Aleksandra Stępień, prezes stowarzyszenia Miasto Moje A W Nim.
Audio
Akcja Nie wstydź się zerwać stowarzyszenia Miasto moje a w nim
Akcja "Nie wstydź się zerwać" stowarzyszenia "Miasto moje a w nim"Foto: Maciej Leszczełowski

Cel stowarzyszenia jest prosty: posprzątać. I to wielowymiarowo. - Chcieliśmy odkurzyć pewne wyobrażenia o jakości przestrzeni publicznej i ośmielić ludzi, żeby nie bali się wyrazić sprzeciwu wobec tego, jak to wygląda. W ramach kampanii "Nie wstydź się zerwać" przygotowaliśmy instrukcje zdzierania ulotek i reklam – mówiła Aleksandra Stępień w audycji "Do południa".

Gość Katarzyny Pruchnickiej zaznaczył jednak, że nie chodzi wcale o bezrefleksyjne zrywanianie wszystkiego. – Uczulamy, żeby zwracać uwagę na ulotki komercyjne. Na takie o zgubionym portfelu, czy zaginionej osobie przymykamy oko, bo mają one większą wartość informacyjną i społeczną – tłumaczyła Aleksandra Stępień.

Prezes stowarzyszenia podkreśliła też, że nie chodzi o wyręczanie służb porządkowych. - Pamiętajmy, że nie zawsze mają one okazję wysprzątać miasto, jak pojawi się gdzieś nowa ulotka. Dlatego zachęcamy, żeby czuć się gospodarzem miejsca, w którym żyjemy i żeby o nie dbać – mówiła.

Dlaczego w walce z ulotkami nie pomaga plan zagospodarowania przestrzennego? Które miasta udało się już uwolnić od szpecących reklam?  Między innymi o tym usłyszysz w rozmowie z Aleksandrą Stępień.

W audycji "Do południa” przyjrzeliśmy się także innym, społecznym inicjatywom  porządkowania miasta. Małgorzata Radkowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku opowiadała o walce o czyste przystanki w ramach akcji Mimosa Civittas Plus.

- Chodziło m.in. o przeciwdziałanie aktom wandalizmu. Postanowiliśmy walczyć z nielegalnym oklejaniem naszych wiat, proponując legalne miejsca, gdzie można takie ogłoszenia wywieszać – opowiadała Małgorzata Radkowska w rozmowie z Gabrielą Darmetko.

Natomiast Radek Kołakowski ze stowarzyszenia "Miasto Moje A W Nim" zdradził, jak praktyce wygląda zrywanie ulotek i jak można sobie radzić z tymi najmocniej przyklejonymi. Zapraszamy do wysłuchania rozmów.
Audycję przygotowała i prowadziła Katarzyna Pruchnicka.

"Do południa" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku od 9.00 do 12.00. Zapraszamy.

(ei)

Zobacz więcej na temat: Gdańsk plus

Czytaj także

Szukają w śmieciach. Znajdują skarby

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 10:18
Nie tylko pod ziemią, lecz także na złomowiskach czy w kontenerach na śmieci mazowieccy eksploratorzy szukają śladów przeszłości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penetrowanie koszy, donosy... Czeka nas śmieciowa inwigilacja

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 06:34
Gminy w skrupulatny sposób mają zamiar weryfikować liczbę mieszkańców, by od lipca skutecznie ściągać od nich opłaty za wywóz śmieci - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Nowa ustawa śmieciowa to PRL i katastrofa”

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 08:45
Mamy do czynienia z buntem wielu miast i samorządów, które nie chcą ustawy śmieciowej realizować – mówił w Trójce Piotr Gabryel (”Do rzeczy”)
rozwiń zwiń