Malajkat: Wasowski napisał kilka prawdziwych przebojów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 16:15
- Wybrałbym się na "Śpiewnik Pana W.", by się przekonać, o których przebojach nie wiedzieliśmy, że są autorstwa Jerzego Wasowskiego - zapowiada premierę spektaklu "Śpiewnik Pana W." Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru Syrena.
Audio
  • Malajkat: "Śpiewnik Pana W." prawie gotowy (Do południa/Trójka)
Wojciech Malajkat
Wojciech MalajkatFoto: Źr. Trójka

W tym roku świętujemy jubileusz setnych urodzin Jerzego Wasowskiego. Na tę wyjątkową okoliczność Teatr Syrena planuje premierę spektaklu poświęconego najpopularniejszym piosenkom kompozytora i nie tylko.

"Śpiewnik Pana W." to żartobliwe przedstawienie muzyczne w stylu Kabaretu Starszych Panów. Za reżyserię i scenariusz spektaklu odpowiada Krzysztof Jaślar. Na scenie wystąpią: Justyna Steczkowska i Chór Kameralny Collegium Musicum. W spektaklu zobaczymy także Wojciecha Malajkata i Artura Andrusa.

W przedstawieniu znajdą się nie tylko piosenki Starszych Panów. - Będą też wielkie przeboje Jerzego Wasowskiego, który napisał kilka "hiciorów", o których nawet nie wiedzieliśmy, że są jego. Namawiamy też panią Justynę do tego, by dała się sprowokować i udowodniła, że talenty aktorskie również w niej drzemią talenty - opowiada Wojciech Malajkat o kulisach pracy nad spektaklem.

Jakie niespodzianki czekają na wszystkich, którzy zdecydują się zobaczyć "Śpiewnik Pana W." na deskach Teatru Syrena? Posłuchaj całej rozmowy!

Audycję przygotowała i prowadziła Katarzyna Pruchnicka. 

Premiera spektaklu "Śpiewnik Pana W." 6 kwietnia w Teatrze Syrena.

"Do południa" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku od 9 do 12. Zapraszamy.

Czytaj także

Kabaret Starszych Panów - bywało ostro

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 07:00
- Starsi panowie, starsi panowie dwaj, już szron na głowie, już nie to zdrowie, a w sercu ciągle maj - śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. To oni stworzyli jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych w historii telewizji. "Kabaret Starszych Panów" zadebiutował 55 lat temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal teatru "DA! DA! DA!". Zmieni stereotypy o Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 18:46
- Teatr to taka dziedzina sztuki, która najbardziej pozwala nam zmienić sposób myślenia – powiedział w "Klubie Trójki" Dariusz Klechowski, menadżer festiwalu teatru rosyjskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męska podróż na antenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 11:56
Słuchowisko "Trzej panowie jadą autem" to radiowa realizacja dramatu Marka Kochana, półfinalisty Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2012. Marcowa premiera na "Scenie Teatralnej Trójki" już dziś o 21.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warlikowski odznaczony francuskim Orderem Literatury i Sztuki

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 20:21
Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler uhonorował reżysera Krzysztofa Warlikowskiego francuskim Orderem Literatury i Sztuki w randze Komandora.
rozwiń zwiń