X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bhutan – najbiedniejsze państwo z najbogatszymi mieszkańcami

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 10:41
- To kraj w którym ważniejsze od wskaźnika PKB jest zadowolenia mieszkańców. I to widać – mówił w Trójce podróżnik Marcin Kozioł. Czy może to być dla nas wzór optymizmu?
Audio
  • Gabriela Darmetko sprawdzała, na czym polega szczęście mieszkańców Bhutanu (Do południa/ Trójka)
Dominującą grupą etniczną są potomkowie tybetańskich i tybetańsko-birmańskich osiedleńców
Dominującą grupą etniczną są potomkowie tybetańskich i tybetańsko-birmańskich osiedleńcówFoto: Wikipedia/CC/ Babasteve

Bhutan leży między Tybetem a Indami. Zaliczany jest do państw o najniższym poziomie rozwoju społecznego i ekonomicznego.– Większość ludzi żyje z tego, co da im ziemia. I to państwo ma bardzo wielu szczęśliwych ludzi – opowiada Marcin Kozioł, podróżnik.

Chociaż cywilizacja zachodnia powoli wdziera się do kraju, mieszkańcy dbają o swoją tożsamość narodową. - Większość chodzi po ulicach w narodowych strojach, mało jest ludzi w jeansach. Widać, że czas się tam zatrzymał i oni chyba nie chcą tego zmienić. Chcą, żeby zadowolenie mieszkańców było ważniejsze od PKB – mówi gość Trójki.

Marcin Kozioł wspomina, że w Bhutanie nie widać też głodu. - Nie ma bogactwa, domy są proste, zwykle tylko jedna czy dwie izby, które dodatkowo rodzina musi się często dzielić ze zwierzętami. Ale też mieszkańcy nie mają potrzeby posiadania więcej. To jeden z najbogatszych krajów świata, ale najbogatszych duchowo – dodaje Marcin Kozioł.

Na czym jeszcze polega szczęście  mieszkańców Bhutanu? Dowiecie się tego Państwo słuchając dołączonej do tekstu relacji, którą przygotowała Gabriela Darmetko.

2 maja ruszyła wielka akcja społeczna Trójki i "Gazety Wyborczej" "Orzeł może", która ma na celu przekonanie Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. Prezydent RP objął akcję honorowym patronatem.

Zobacz więcej na temat: bhutan Orzeł może Trójka

Czytaj także

Autobiografia królowej Bhutanu pierwszym krokiem do przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 15:40
Królowa Ashi Dorji Wangmo Wangchuck zainaugurowała w Warszawie zainaugurowała działalność Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Bhutańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Król Bhutanu wybrał dziewczynę z ludu. Czekał 14 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 08:16
Król himalajskiego Bhutanu 31-letni Jigme Khesar Namgyel Wangchuck poślubił dziewczynę z ludu, 21-letnią córkę pilota Jetsun Pemę. Ślub odbył się w XVII-wiecznej buddyjskiej świątyni.
rozwiń zwiń