Inspirują nas blogi kulinarne i…

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 17:35
- Miałam bardzo dobre wzorce w domu, moja mama i jej siostry robiły wspaniałe ciasta na uroczystości rodzinne. W latach 80., w czasach, gdy w sklepach było niewiele, dzieci na urodziny dostawały torty w kształcie boiska czy domku dla lalek – opowiada Sylwia Walendowska, prowadząca z przyjaciółką blog kuchniawformie.pl.
Audio
  • Co nas inspiruje? Opowiada Ewa Świerżewska (Do południa/Trójka)
  • O artystycznym gotowaniu opowiada Sylwia Walendowska (Do południa/Trójka)
  • Anna Ficner-Ogonowska o o pasjach i pracy zawodowej (Do południa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Jej pasją oprócz gotowania jest także fotografowanie jedzenia. Najtrudniejszy do apetycznego uwiecznienia na zdjęciu jest… makaron. Jak przyznaje jej ulubionym przepisem jest ten, na tor bezowy. Szykując go trzeba pamiętać o drobnym triku, po szybkim ubiciu białek należy bardzo powoli, łyżeczka po łyżeczce dodawać cukier. Inspiracji jak przyznaje szuka na blogach zagranicznych (call-me-cupcake.blogspot.com i tarteletteblog.com.)

Dzięki Ewie Świerżewskiej powstał portal Qlturka, który zainspirowało jej dzieciństwo w domu związanym z literaturą i promocją czytelnictwa. - Kultura to nie tylko filharmonia i Teatr Wielki. W małych miejscowościach prężnie działają biblioteki i domy kultury, to co się tam dzieje, jest piękne. Chciałam to pokazać – podkreśla Ewa Świerżewska. Kilka miesięcy temu uruchomiła kolejny portal. Tym razem poświęcony sportowi - sportowarodzina.pl. - Zachęcamy rodziców do spędzania aktywnie czasu z dziećmi, traktowania sportu jako elementu budowania więzi – mówi rozmówczyni Joanny Mielewczyk. Pomysłodawczyni portalu nie tylko zachęca do uprawiania sportu, ale i sam stara się żyć aktywnie, już za parę dni ruszają na wyjątkowy wyjazd rowerowy z całą rodziną. Na jakie strony sama zagląda? Na blogi prowadzone przez rodziców podróżujących z dziećmi, na strony związane z e-biznesem czy ilustracjami do książek. (znak-zorro-zo.blogspot.com, ksiazkiobrazkowe.blogspot.com, polskailustracjadladzieci.pl, osiemstop.blogspot.com, malypodroznik.pl, mambiznes.pl)

W czwartkowym "Do południa" gościła także Anna Ficner-Ogonowska, absolwentka Politechniki Warszawskiej, nauczycielka i autorka książek, które sprzedały się w nakładzie 170 tys. egzemplarzy: "Alibi na życie", "Krok do szczęścia". Mimo sukcesu pisarskiego nie planuje przerwania pracy w szkole. Jak się okazuje jej samej jest ciężkim określić, które z zajęć - pisarstwo czy praca w szkole - jest bardziej przyjemnością, a które bardziej pracą.

Jakie blogi najbardziej inspirują słuchaczy Trójki? prettybaked.pl, addiopomidory.blogspot.com, gotujebolubi.blox.pl/html, bedziedzieprzepysznie.blogspot.com, www.happylicious.pl.

Audycję przygotowała i prowadziła Joanna Mielewczyk.

Na audycję "Do południa" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do godz. 12.00.

gs

Zobacz więcej na temat: dzieci gotowanie internet

Czytaj także

Blogi kulinarne. Czy wyprą książki kucharskie?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 15:16
Blogi kulinarne zdominowały polską blogosferę. Szukając przepisów kulinarnych chętniej na nie wchodzimy niż na blogi poświęcone np. modzie, polityce, czy podróżom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozterki mam, gdzie szukać rady? Na forum!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 23:20
Jak mówi Magdalena Witkiewicz, pisarka przyznaje, że forum dla młodych matek dało jej na początku macierzyństwa bardzo dużo wsparcia. – Gdzie znaleźć chętnego do rozmowy o 3 nad ranem? Tylko inną mamę na forum – mówi rozmówczyni Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń