X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chiny z dala od cywilizacji. Tam zaczyna się przygoda (galeria zdjęć)

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 11:50
- Chiny kojarzymy przeważnie z Murem Chińskim, czy Armią Terakotową, a tak naprawdę nie wiemy, jakie perełki można znaleźć na południu kraju - mówi Anna Jaklewicz, podróżniczka, autorka książki "Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta".
Audio
  • Anna Jaklewicz: południowe prowincje Chin, niezwykłe krajobrazy zatopione wśród pól ryżowych (Do południa/Trójka)
Kobiety z mniejszości Miao
Kobiety z mniejszości MiaoFoto: Fot.: Anna Jaklewicz

Chiny to najbardziej zaludnione państwo świata. Dlaczego więc po zobaczeniu raptem Pekinu lub Szanghaju, mamy tendencję do oceniania Państwa Środka przez pryzmat kilku, wielkich miast? Dlaczego Chiny są dla nas tak małym państwem, mimo że są takie duże i zróżnicowane?
Anna Jaklewicz na południu tego kraju odkrywa Chiny wielu kultur i wielu krajobrazów. Z jej podróży powstała książka "Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta". - Yangshuo to fantastyczne góry na południu Chin. Jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Niezwykłe formacje skalne, które wyglądają jak tysiące babek z piasku, wąskich, niewielkich, ale wysokich wież tuż nad rzeką. Niezwykłe krajobrazy zatopione wśród pól ryżowych, bawołów, Chińczyków w stożkowych kapeluszach pracujących na polach - wspomina gość Pawła Drozda w "Do południa".
Podróżniczka przekonuje, że warto również poznać bliżej okolice Jezioro Lugu i mniejszość etniczną  Mosuo, która tam żyje. - To mniejszość matrylinearna, czyli rządzą tam kobiety, dziedziczenie następuje w linii kobiecej, według tradycji w tej mniejszości praktycznie nie istnieje pojęcie małżeństw - opowiada Anna Jaklewicz.
Jak wygląda codzienność ludzi zamieszkujących chińskie wioski, ich oryginalne zwyczaje, barwne święta i lokalne przysmaki? Między innymi o tym usłyszycie Państwo w nagraniu audycji, którą przygotował i prowadził Paweł Drozd.

Za miesiąc (31 sierpnia), podczas X Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły na zamku w Bolkowie, będzie można się spotkać z Anną Jaklewicz i posłuchać o jej podróży po południu Państwa Środka.

Na audycję "Do południa" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do godz. 12.00.

(ed)

Czytaj także

Spojrzenie na chińską prowincję

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 15:00
Anna Jaklewicz nie podróżuje utartymi szlakami, jak gdzieś jedzie to na kilka miesięcy. Na potrzeby swojej książki zjadła nawet psa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruce Lee – filozof i mistrz… tańca cha-cha

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 13:20
- Lee łączył wiele pozornie przeciwstawnych elementów. Był przecież Chińczykiem z Hong Kongu, ale urodzonym w Stanach Zjednoczonych. Niewiele osób wie, jak wieloma rzeczami – poza sztukami walki – zajmował się i to z sukcesem – mówił w Trójce Radosław Pyffel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińczycy mogą zachwycać się pandami cały czas. Rusza Panda TV

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 08:24
Już za kilka dni w internecie rusza telewizja, gdzie przez całą dobę można będzie podglądać pandy w ich naturalnym środowisku.
rozwiń zwiń