John Porter: twórczość jest dla mnie radością życia

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:30
- Bardzo rzadko słucham tego, co robię. Wolę słuchać ludzi, którzy lepiej brzmią. Nie wypada, żeby artysta słuchał swoich płyt cały czas - wyznał John Porter. Artysta był gościem Piotra Barona w "Trzech wymiarach gitary".
Audio
  • John Porter: twórczość jest dla mnie radością życia (3 wymiary gitary/Trójka)
John Porter
John PorterFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

Pretekstem wizyty była premiera nowej płyty Johna Portera "Honey Trap". Album trafił do sprzedaży w poniedziałek 6 października.

John
John Porter i Piotr Baron fot. Katarzyna Goleniewska/PR

- Jak powstaje moja muzyka? To kwestia przypadku, nie mam planu, jak to robić. Wszystko powoli układam, niektóre rzeczy wyrzucam po drodze - mówił John Porter. Na nowym albumie artysta po raz kolejny eksploruje skomplikowane relacje międzyludzkie, ukryte ludzkie lęki i obsesje przefiltrowane przez jego osobiste doświadczenie - tym razem jednak w zdecydowanie dynamiczniejszej, klasycznie rockowej formie. Krążek jest muzyczną kontynuacją wysoko ocenianego przez krytyków poprzedniego albumu "Back In Town", jednocześnie drugim, z planowanej trylogii spod znaku mrocznego rocka.

Artysta w rozmowie z Piotrem Baronem dodaje, że najbardziej interesują go trudniejsze strony relacji międzyludzkich. - Wtedy wychodzi cały charakter człowieka i to, jak reaguje w różnych sytuacjach. Im trudniejszy człowiek, tym jest ciekawszy - mówi.

Płyta Johna Portera została objęta patronatem Programu III Polskiego Radia.

Na audycję "3 wymiary gitary" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od 13.05 do 14.00.

(mat. promocyjne/mp/mk)

Czytaj także

Dżem: nie jesteśmy zawieszeni na kołku historii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 17:11
- Zespół Dżem to koncerty. Każdy jest najważniejszy. Jest spełnieniem tego wszystkiego, co robimy w życiu - mówił w audycji "3 wymiary gitary" Beno Otręba. Grupa w tym roku obchodzi 35-lecie działalności. Gośćmi Piotra Barona byli Maciej Balcar i Beno Otręba, którzy opowiedzieli, co dla nich oznacza granie w legendarnym zespole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Sadowska: nowa płyta to spłata energetycznego długu

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 14:17
- Jestem osobą, dla której szklanka jest do połowy pełna. Staram się być po jaśniejszej stronie mocy. Wiele rzeczy się u mnie wydarzyło. Po okresie mówienia o sprawach trudnych, w związku z filmem "Dzień Kobiet" i płytą "Dzień kobiet", byłam zmęczona "staniem na barykadzie" - opowiada o swojej nowej płycie "Jazz na ulicach" Maria Sadowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 lat zespołu Cree. "Wiele się będzie dziać!"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 14:22
W sobotę (13 września) na tzw. dzikiej plaży nad Jeziorem Paprocańskim odbędzie się koncert, który ma być początkiem cyklicznego festiwalu rockowego w Tychach. Gospodarzem organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury imprezy "Rock na Plaży" jest obchodzący właśnie swoje 20-lecie tyski zespół Cree Sebastiana Riedla.
rozwiń zwiń