Titus: zmieniliśmy opony, chcemy grać poważny hard rock i heavy metal

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 17:15
- Zmieniliśmy opony z wyścigowych na żelazne, żeby pojechać wolniej, ale by ciężar pozostał - mówił w Trójce. Tomasz "Titus" Pukacki z zespołu Acid Drinkers. Grupa na początku października wydała czternasty album zatytułowany "25 Cents For a Riff".
Audio
  • Titus: chcemy grać poważny hard rock i heavy metal (3 wymiary gitary/Trójka)
Titus z Acid Drinkers
Titus z Acid DrinkersFoto: Katarzyna Goleniewska

- Muzycznie nad tym albumem pracowaliśmy cztery miesiące. Chcieliśmy, żeby było lekko, żeby nie przytłoczyć, nie "sklepać" słuchacza stalowym młotem, ale żeby całość miała poważny hardrockowy, heavymetalowy wymiar - mówi Titus.

Titus
Titus i Piotr Baron, foto: Katarzyna Goleniewska

Acid Drinkers działa już ponad ćwierć wieku. Na płycie "25 Cents For a Riff" muzycy robią ukłon w stronę klasyki. Nie tylko w warstwie muzycznej, ale i graficznej. Autorem rysunku na okładce jest Jerzy Kurczak - grafik odpowiedzialny za dwie pierwsze płyty zespołu. Perfekcja w detalu, postać Acidka i szerokie pole do interpretacji - to znaki rozpoznawcze okładek Kwasożłopów wychodzących z pracowni rysownika. Nie inaczej jest tym razem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadził Piotr Baron.

Na audycję "3 wymiary gitary" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od 13.05 do 14.00.

(mat. promocyjne/mk, ei)

Czytaj także

John Porter: twórczość jest dla mnie radością życia

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:30
- Bardzo rzadko słucham tego, co robię. Wolę słuchać ludzi, którzy lepiej brzmią. Nie wypada, żeby artysta słuchał swoich płyt cały czas - wyznał John Porter. Artysta był gościem Piotra Barona w "Trzech wymiarach gitary".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Litza: dzieci to najlepsza publiczność, szczera

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 14:04
Najnowsza płyta Arki Noego "Petarda" to połączenie rockowego brzmienia lat 80. i tekstów o życiu młodego pokolenia. - To już czwarty skład Arki Noego, zespół ma 15 lat - mówi lider zespołu Robert "Litza" Friedrich.
rozwiń zwiń