Benjamin Clementine na Orange Warsaw Festival!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 12:11
Benjamin Clementine i Zagi dołączają do listy potwierdzonych artystów tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Tym samy znany jest już pełny line-up na niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zagra łącznie 15 wykonawców.
Audio
  • Benjamin Clementine na Orange Warsaw Festival! (3 wymiary gitary/Trójka)
Benjamin Clementine wystąpi na Orange Warsaw Festival
Benjamin Clementine wystąpi na Orange Warsaw FestivalFoto: Micky Clement / Partisan PR / mat. promocyjne

Benjamin Clementine to angielski muzyk, poeta i pianista, chwalony jest za unikalną grę na pianinie, charyzmę sceniczną i silny wokal. Wychował się w londyńskiej dzielnicy Crystal Palace, nastepnie osiadł w Edmonton. Prawdziwą naukę rozpoczął w wieku 11 lat, kiedy jeden z jego starszych braci przyniósł do domu keyboard - w ciągu roku Benjamin przegonił go w postępach.

Przeprowadzka do Paryża związana była chęcią zmiany otoczenia. Kiedy skończyły mu się pieniądze, stał się bezdomny i zaczął przygrywać na stacji metra Palace de Clichy, gdzie kładł swoją czapkę na podłogę i śpiewał a capella. W końcu został dostrzeżony.

W styczniu 2015 roku wydał debiutancki album "At Least for Now" oraz otrzymał wyróżnienie od Victories de la Musique - francuską nagrodę, która jest odpowiednikiem Grammy, jako najlepszy nowy artysta.

Benjamin Clementine. Jedyny taki wywiad i mini-recital >>>

Zagi pochodzi z Włodawy. Pisze piosenki, odkąd pamięta. Gra na gitarze i ukulele, jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny, bijący emocjami głos. Zagi własnym sumptem wydała dwa minialbumy: demo "Kilka słów o miłości" (2012) oraz epkę "UKE" (2013). Jej piosenki zostały zauważone przez internetowe media i środowisko muzyczne.

Podczas przygotowania materiału na pierwszy solowy album, aranżacyjnie i producencko Zagi  wspierana jest m.in. przez Tomka Krawczyka (gitarzysta Meli Koteluk, Bisquit, Zakopower). Sprawia on, że kompozycje Zagi nabierają nowych, intensywniejszych kolorów. Piosenki, które trafią na pierwszą długogrającą płytę Zagi, opowiadają historie z ostatnich kilku lat jej życia. W tych historiach pojawiają się ludzie, miejsca i sytuacje, które - mimo że nie raz bardzo uwierały - stały się wielką inspiracją.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 49 wykonawców.

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to: Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher's High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Metronomy, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Benjamin Clementine, Bokka, Kari, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, Baasch, Lari Lu, K Bleax oraz Zagi.

Czytaj także

Do line-upu Orange Warsaw Festival dołącza 4 kolejnych wykonawców

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 13:50
W sobotę – 13 czerwca wystąpią: FKA twigs, Palma Violets i Baasch. W piątek – 12 czerwca, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zagra również Kari.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legendy rapu i hip-hopu na OWF 2015

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 13:04
Już 13 czerwca na Orange Warsaw Festival, po raz pierwszy w Polsce, wystąpi gwiazda amerykańskiego rapu Big Sean. W tym samym dniu zagra również legenda polskiego hip-hopu, Molesta Ewenement. Dzień później – 14 czerwca, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec swoje koncerty dadzą Maria Peszek oraz Bokka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metronomy na Orange Warsaw Festival 2015

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 13:37
Do line-upu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival dołącza kolejny wykonawca. Metronomy zagrają w niedzielę 14 czerwca.
rozwiń zwiń