Crystal Fighters, Afromental i We Draw A na Orange Warsaw Festival 2015

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 14:48
Trzech kolejnych artystów dołącza do line-upu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. W piątek 12 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią Crystal Fighters, Afromental i We Draw A.
Audio
  • Crystal Fighters, Afromental i We Draw A na Orange Warsaw Festival 2015 (3 wymiary gitary/Trójka)
Crystal Fighters
Crystal FightersFoto: mat. promocyjne

Crystal Fighters to londyński zespół założony w 2007 roku. Ich brzmienie można określić jako mieszankę elektroniki, folka oraz wpływów muzyki etnicznej. Debiutancki album "Star of Love" ukazał się w październiku 2010 roku i został niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków i fanów. BBC określiło wydawnictwo jako "pewny siebie, porywający pierwszy strzał", a Zane Lowe napisał, że to "klasyfikowany jako muzyka taneczna, w pełnym obrazie bardziej interesujący od czegokolwiek, co zostało ostatnio wydane w tym gatunku". Ich drugi album, "Cave Rave" ukazał się prawie trzy lata później - w maju 2013 roku. Na czas pisania utworów na to wydawnictwo, artyści przeprowadzili się do kraju Basków, który określają jako swój duchowy dom. Ich muzyka zawsze zawierała ślady wpływów muzyki etnicznej - wykorzystując tradycyjne instrumenty - txalapartas i txistus vying oraz miksując je z ostrymi riffami gitarowymi oraz syntezatorami. Ich najnowsze wydawnictwo to singiel "Love Alight", wydany w sierpniu 2014 roku.

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Muzyka, którą tworzą, to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu. Stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore'u. Zespół w swojej 10-letniej działalności wydał cztery studyjne albumy: "The Breakthru" (2007), "Playing With Pop" (2009), "The B.O.M.B." (2011) oraz "Mental House" (2014). Afromental posiada na swoim koncie występy na najważniejszych scenach i festiwalach w Polsce, liczne nagrody m.in. MTV European Music Award, VIVA Comet, Eska Music Award, Superjedynkę. Zespół wystąpi z materiałem koncertowym, promującym najświeższy ostatni album, którym podkreśla swój niezależny charakter i niepowtarzalny styl muzyczny. Będziemy mogli zapewne usłyszeć charakterystyczny i towarzyszący temu zespołowi od lat groove i flow z pogranicza hiphopu i soulu, połączony z ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

We Draw A powstał latem 2012 roku we Wrocławiu. Od samego początku związani z wytwórnią Brennnessel, w której wydali dwie EP-ki: "Glimpse" i "Whirls" (obie 2013). Naturalną kontynuacją ich drogi, stał się debiutancki LP zatytułowany "Moments", który miał premierę w listopadzie 2014 roku. Dotychczasowy materiał wrocławskiego duetu wypełniony był zmysłowym dream popem, nocnym, melancholijnym electro. Na swoim długogrającym debiucie idą krok dalej. W hipnotycznym brzmieniu We Draw A najmocniej przebija się wrażliwość, którą można usłyszeć w specyficznym wokalu Piotra Lewandowskiego, znanego z nieistniejącego już projektu Indigo Tree. Ale tę subtelność potrafią przełamać surowością brzmienia i swobodnym podejściem do struktury utworów.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 49 wykonawców.

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to: Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Metronomy, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Crystal Fighters, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Afromental, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Benjamin Clementine, Bokka, Kari, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, We Darw A, Baasch, Lari Lu, K Bleax oraz Zagi.

Czytaj także

Metronomy na Orange Warsaw Festival 2015

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 13:37
Do line-upu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival dołącza kolejny wykonawca. Metronomy zagrają w niedzielę 14 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benjamin Clementine na Orange Warsaw Festival!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 12:11
Benjamin Clementine i Zagi dołączają do listy potwierdzonych artystów tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Tym samy znany jest już pełny line-up na niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zagra łącznie 15 wykonawców.
rozwiń zwiń