"Rock na Plaży", czyli muzyczne Tychy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 14:41
- Paprocany to wyjątkowe miejsce. Ludzie, którzy zjeżdżają się tam z całego Śląska, tworzą niezwykły klimat - mówi Sebastian Riedel o Festiwalu "Rock na Plaży", który odbędzie się w Tychach 5 września.
Audio
  • Janusz Borzucki i Sebastian Riedel o Festiwalu Rock na Plaży (3 wymiary gitary/Trójka)
Sebastian Riedel
Sebastian Riedel Foto: PR/W. Kusiński


Najpierw wystąpią laureaci konkursu. - Nadeszło bardzo dużo zgłoszeń. Mamy nadzieję, że przyszłość będzie świetlana, jeśli chodzi o poziom muzyczny - mówi w "Trzech wymiarach gitary" jeden z jurorów Janusz Borzucki z grupy Dżem.

Po młodych grupach nadejdzie czas na gwiazdy, czyli grupy Cree i Dżem. - Wchodzimy właśnie do sali prób i będziemy się szczegółowo przygotowywać. Chcemy zrobić parę niespodzianek. Będzie się dużo działo - opowiada Sebastian Riedel, lider Cree.

Program 3 Polskiego Radia jest patronem medialnym Festiwalu "Rock na Plaży". Festiwal poprowadzi jeden z najsłynniejszych głosów radiowej Trójki - Piotr Baron! 

***

Tytuł audycji:  Trzy wymiary gitary
Prowadzi: Piotr Baron
Goście: Sebastian Riedel (muzyk), Janusz Borzucki (muzyk)
Data emisji: 26.08.2015
Godzina emisji: 13.33

mp/iwo

Czytaj także

"Skazany na bluesa" - spektakl o śląskiej ikonie i samotności

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 15:00
Z okazji piątkowej premiery "Skazanego na Bluesa” Piotr Baron w audycji "LP Trójka" rozmawiał m.in. z głównym bohaterem, odtwórcą roli Ryśka Riedla, Tomaszem Kowalskim Arkadiuszem Jakubikiem, reżyserem spektaklu, Robertem Talarczykiem, dyrektorem Teatru Śląskiego, z Sebastianem Riedlem, a także z zespołem Dżem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dżem: nie jesteśmy zawieszeni na kołku historii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 17:11
- Zespół Dżem to koncerty. Każdy jest najważniejszy. Jest spełnieniem tego wszystkiego, co robimy w życiu - mówił w audycji "3 wymiary gitary" Beno Otręba. Grupa w tym roku obchodzi 35-lecie działalności. Gośćmi Piotra Barona byli Maciej Balcar i Beno Otręba, którzy opowiedzieli, co dla nich oznacza granie w legendarnym zespole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solowe fanaberie wokalisty Dżemu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 15:20
Różnorodna stylistycznie z mocnym naciskiem na lirykę w tekstach - tak o swojej nowej płycie "Ruletka" mówił w "LP Trójce" wokalista Dżemu Maciej Balcar.
rozwiń zwiń