Janusz "Yanina" Iwański o nowej muzyce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 14:00
- Nagranie tej płyty to była pełna ciąża, 9 miesięcy - opowiada gość "3 wymiarów gitary" Janusz "Yanina" Iwański o swoim najnowszym albumie "Kręci się".
Audio
  • Janusz "Yanina" Iwański gościem Piotra Barona (3 wymiary gitary/Trójka)
Piotr Baron i Janusz Yanina Iwański
Piotr Baron i Janusz "Yanina" IwańskiFoto: Katarzyna Goleniewska/Polskie Radio

Janusz "Yanina" Iwański to postać, której nie trzeba specjalnie przedstawiać. Kiedy nie gra solo, współpracuje z gwiazdami polskiego rocka i jazzu. Jego gitarę słychać w nagraniach Tie Break, Macieja Zembatego, Stanisława Soyki czy Maanamu.

W kompozycjach słychać fascynację najlepszymi latami brytyjskiego rock and rolla, harmonie i melodie brzmią jak w The Beatles. - Mógłbym konkurować z Piotrkiem Metzem, jeśli chodzi o muzyczną wiedzę o Beatlesach - śmieje się gość Piotra Barona.

Tytułowy singiel "Kręci się", który promuje nową płytę Yaniny, został nagrany z gościnnym udziałem Muńka Staszczyka z T.Love. Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której możemy posłuchać piosenek z najnowszej płyty artysty.

***

Tytuł audycji: 3 wymiary gitary
Prowadzi:
Piotr Baron
Gość: 
Janusz "Yanina" Iwański (muzyk)
Data emisji:
14.03.2016
Godzina emisji:
13.08

mp/mk

Czytaj także

Muzycy Riverside zapraszają na podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 22:23
"Love, Fear And The Time Machine" to płyta, którą polski zespół promuje aktualnie w kraju i zagranicą. Muzycy zagrali m.in. bardzo udaną trasę w Ameryce Południowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skunk Anansie w Trójce. Specjalny występ

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 15:04
- Ten album powstawał przez dwa ostatnie lata. Spotykaliśmy się poza studiem, co dwa miesiące, nagrywaliśmy, próbowaliśmy nowe rzeczy, a potem rozchodziliśmy się do innych zajęć - opowiadają goście Piotra Barona, czyli zespół Skunk Anansie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hubert "Spięty" Dobaczewski o Jazzombie: jesteśmy zespołem

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 23:00
- Nie ma granic, horyzont jest daleko, płyniemy z nadzieją, aby dopłynąć cało i zdrowo oraz dowieźć bagaż dobrych doświadczeń z podróży - mówił w Trójce Hubert Dobaczewski o połączeniu Lao Che z Pink Freud.
rozwiń zwiń