Marek Napiórkowski w "3 wymiarach gitary"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 11:59
Po wczorajszych "hałasach" dziś spokojnie i "po polsku". Gościem specjalnym będzie Marek Napiórkowski. Zapraszam po 13. Piotr Baron.
Marek Napiórkowski
Marek NapiórkowskiFoto: Fot. Marcin Kydryński/mat.pras.

Gitarzysta i kompozytor Marek Napiórkowski nagrał w sumie ponad 100 płyt, zarówno solo, jak i z muzykami z całego świata, np. Mino Cinelu, Adamem Holzmanem, Gregoirem Maretem, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim...

W 2002 roku wziął udział w projekcie Anna Maria Jopek & Friends with Pat Metheny Upojenie.

Prowadzi własny kwartet oraz jest współliderem zespołu Funky Groove (pierwszy album zespołu znajduje się w Universal Worldwide Jazz Catalogue, obie płyty zespołu zostały wybrane albumami roku przez czytelników profesjonalnego muzycznego czasopisma "Gitara i Bas").

W ankiecie Jazz Top czytelników pisma "Jazz Forum" zespół Funky Groove dwukrotnie został wybrany elektryczną grupą roku, a Marek Napiórkowski od kilku lat znajduje się w czołówce w kategorii gitary.

Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem Full Drive, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i własnym kwartetem.

(mat.pras.)

Czytaj także

Marek Napiórkowski

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2010 14:00
Dziś gitarzysta jazzowy i kompozytor Marek Napiórkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór z harmonijką

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 18:35
Gwiazdą wieczornej audycji będzie szwajcarski harmonijkarz Grégoire Maret. Zagrają również Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Makoto Ozone
rozwiń zwiń

Czytaj także

Markomania 19 listopada 2011

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 10:30
Zaprasza Marek Niedźwiecki.
rozwiń zwiń