Złoty T. Love. Płyta nagrana bez komputera

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 12:44
W końcu jest! We wtorek swoją premierę ma "Old is Gold" - pierwszy od 6 lat studyjny album T. Love. - To była najdłuższa, najtrudniejsza i najdroższa sesja nagraniowa - deklaruje Muniek Staszczyk.
Audio

Płytę nagrywano "po staremu" na analogową taśmę w studiu S-3 Polskiego Radia oraz w Rogalowie pod Lublinem. - To niezwykłe miejsce, nie ma tam nawet komputera - wspomina Maciej Majchrzak. Jak podkreśla Muniek muzyka jest bardzo różna i każdy ma prawo ją nagrywać tak jak chce. T. Love bliższe jest nagrywanie rejestrujące prawdziwe brzmienie instrumentów czy głosu. - Tak nagrywają Bob Dylan, Mark Knopfler czy Jack White - wylicza gość "3 wymiarów gitary".

Sesja nagraniowa nie tylko była najdłuższą i najtrudniejszą w historii zespołu, także najdroższą, bo jak przyznaje lider T. Love, obecnie nagrywanie analogowe jest bardzo drogie, jeśli chce się to zrobić dobrze.

/

Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 22 kawałki, napisane przez zespół w ostatnich czterech latach (2008-2012).   - "Old Is Gold" to próba pokazania słuchaczom źródeł rock’n’rolla. - Jesteśmy starą, zakurzoną kapelą i chcemy pokazać dzieciakom, gdzie tkwią korzenie - mówi Muniek.

Płyta oparta jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie spod znaku Muddy’ego Watersa, countrowo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskim, czy też na nucie znanej z wytwórni Tamla Motown - mówią muzycy.

Muzycy nie tylko nagrywali na analogową taśmę, ale także grali wspólnie w jednej sali, dzięki czemu na mikrofony perkusji nagrywała się gitara. To wbrew obecnym tendencjom, gdy każdy z instrumentów jest rejestrowany oddzielnie i dopiero później pojedyncze ścieżki są składane w piosenkę.

Krążek "Old is Gold" jest płytą tygodnia w Trójce>>>

Utwory:

CD 1:

1. Black And Blue

2. Frontline

3. Old Is Gold

4. Wieczorem W Mieście - Film

5. Menora Bentz

6. Syn Marnotrawny

7. Jak Nigdy

8. Mętna Woda

9. Tamla Lavenda

10. Poeci Umierają

11. Stanley
CD 2:

1. Lucy Phere

2. New York

3. Ostatni Taki Sklep

4. 2005

5. Moja Kobieta

6. Country Rebel

7. Skomplikowany (Nowy Świat)

8. Orwell Or Not Well

9. Modlitwa

10. Henry Kadzidło

11. Jeśli Boga Nie Ma Tu

Czytaj także

Muniek Staszczyk: T.Love nagrał trzy dobre płyty

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2011 16:00
Tak karierę zespołu podsumował w Trójce jego lider. Wkrótce ukaże się "T.Lovestory", czyli boks zawierający całą dyskografię legendarnej grupy, a także nagrania wcześniej niepublikowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk: T.Love z premedytacją się cofa

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 17:00
Rockowa legenda zawitała do starych analogowych studiów Polskiego Radia, by nagrać... bluesową płytę. W rozmowie z Anną Will Muniek Staszczyk wyjaśnił skąd te retro-ciągotki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T.Love nagrywa w studiach Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 17:27
- Nagrywamy celowo w tych starych radiowych studiach, ponieważ one są w drewnie i brzmią dobrze, oldschoolowo – mówił w Czwórce Muniek Staszczyk, który na antenie zdradził szczegóły nowego krążka zespołu.
rozwiń zwiń