Piotr Cugowski: praca nad płytą "Marek Jackowski" była zaszczytem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 19:25
- Marek Jackowski cały materiał muzyczny na tę płytę i większość tekstów miał gotowych już dwa lata temu. Zbierał tylko artystów, którzy chcieliby z nim zagrać i ja bez wahania się zgodziłem - mówi Piotr Cugowski o albumie "Marek Jackowski".
Audio
  • Piotr Cugowski: praca nad płytą "Marek Jackowski" była zaszczytem - 3 wymiary gitary/Trójka
Piotr Cugowsk
Piotr CugowskFoto: TVP/PAP/ Ireneusz Sobieszczuk

22 października do sklepów trafi płyta Marka Jackowskiego zatytułowana po prostu "Marek Jackowski". Prace nad krążkiem zostały zakończone na trzy dni przed śmiercią muzyka (zmarł nagle 18 maja 2013 roku). Na płycie wystąpili między innymi Anna Maria Jopek, Ania Wyszkoni, Ewa Prus, Maciej Maleńczuk, Piotr Cugowski i Muniek Staszczyk.

Marek Jackowski i Anna Maria Jopek "Deszcz"
- Marka poznałem jakieś dwa lata temu, przy okazji gościnnych występów z zespołem Plateau, kiedy wspólnie pracowaliśmy nad "Projektem Grechuta" - mówi Piotr Cugowski. - Był człowiekiem, który błyskawicznie przełamywał niepotrzebne konwenanse i chociaż znaliśmy się tylko chwilę, szybko przeszliśmy na Ty - wspomina Marka Jackowskiego Cugowski.

Ostatnia płyta Marka Jackowskiego to muzyka dla tych, którzy lubią rockową balladę i energię oraz odrobinę muzycznej poezji. Do współpracy muzyk zaprosił swoich przyjaciół, którzy w duetach z nim lub sami zaśpiewali dziesięć piosenek.

Piotr i Wojtek Cugowscy w rozmowie z Piotrem Baronem opowiedzieli także o pracy nad ostatnią płytą zespołu Bracia. Album "Zmienić zdarzeń bieg” powstawał ponad rok, a jego nadejście zapowiadała ballada "Nad przepaścią” z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz.

"3 wymiary gitary" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku tuż po godz. 13.05.

(ah)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA

Czytaj także

Marek Jackowski o impulsie do stworzenia Maanamu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 14:29
– W tamtych czasach Londyn wrzał, gazety krzyczały tytułami: "punk", "punk rock", "Sex Pistols", "The Clash". To był duży impuls, żeby zrobić coś na polskim gruncie – mówił Marek Jackowski w audycji "Historia Pewnej Płyty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kora o Marku Jackowskim: cały czas widzę jego twarz

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 20:11
- Mnie się zawsze wydawało, że Marek będzie bardzo, bardzo długo żył, bo był optymistą, dobrym człowiekiem. Na wszystko umiał spojrzeć w taki filozoficzny, ale jednocześnie życiowy sposób - mówiła Kora o zmarłym założycielu Maanamu.
rozwiń zwiń