Benefis Janusza Głowackiego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 13:00
31 stycznia 2011 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się benefis znanego z nieprzeciętnego poczucia humoru (także na własny temat) i inteligencji pisarza Janusza Głowackiego.
Jan Englert, Krzysztof Kowalewski i Janusz Głowacki
Jan Englert, Krzysztof Kowalewski i Janusz GłowackiFoto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

Na scenie pojawili się tak znamienici goście, jak: Krzysztof Kowalewski, Jan Englert, Andrzej Dudziński, Olena Leonenko, Sławomira Łozińska, Jerzy Fedorowicz, ks. Andrzej Luter, Chris Niedenthal.

Całość prowadziła para: dziennikarka Programu 3 Barbara Marcinik oraz artysta czujący się swobodnie na estradzie Maciej Stuhr.

Janusz Głowacki - prozaik, dramatopisarz, felietonista, scenarzysta, laureat licznych nagród. Ma za sobą emigrację, ale kilka lat temu powrócił do Warszawy, gdzie się urodził.

W 2004 roku ukazała się jego autobiograficzna książka zatytułowana "Z głowy" . Po sześciu latach została wydana książka swoiście korespondująca z poprzednią - "Good night Dżerzi". Ta, wszak jest powieścią choć jej tożsamość gatunkowa jest "zaburzona". Tylko w jednej z warstw jest opowieścią o Jerzym Kosińskim. Bohaterów, jak podkreśla Janusz Głowacki, swojej najnowszej książki wykreował więcej.

Program Trzeci Polskiego Radia od lat śledzi twórczość autora "Wirówki nonsensu". Oba wcześniej wspomniane tytuły zostały przez nas zrealizowane w wersji dźwiękowej.

Fragmenty najnowszej książki od 31 stycznia będą nadawane w paśmie wieczornym, od poniedziałku do czwartku. Do wspólnej lektury udało się zaprosić Januszowi Głowackiemu - Piotra Fronczewskiego. 
Czytaj także

Janusz Głowacki czyta "Good night Dżerzi" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 13:24
Nowa powieść w paśmie wieczornym to pierwsza próba powrotu do trójkowego cyklu Co Wieczór Powieść w Wydaniu Dźwiękowym. Na początek powieść o skomplikowanej strukturze narracyjnej – "Good night Dżerzi" Janusza Głowackiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powieść w wydaniu...filmowym!

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2011 13:06
Na antenę Trójki powraca "Codziennie Powieść w Wydaniu Dźwiękowym". Zobacz wideo przygotowane przez kultura.polskieradio.pl, o tym jak Janusz Głowacki nagrywał w studiu "Good Night Dżerzi".
rozwiń zwiń