Benefis Wojciecha Fibaka w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2011 15:27
Benefis został zorganizowany w 35. rocznicę finału Masters, w którym Wojciech Fibak brał udział. Imprezę poprowadzili Artur Andrus i Przemysław Babiarz.
Wojciech Fibak
Wojciech FibakFoto: PR/Wojciech Adam Jurzyk
Wojciech Fibak podczas wieczoru w Studiu im. Agnieszki Osieckiej wspominał, że zdarzało mu się usłyszeć: "Pan pokazał, że Polak potrafi". Rodacy doceniali, że udało mu się odnieść sukces w dziedzinie sportu zarezerwowanej teoretycznie dla Australijczyków, Amerykanów czy  Francuzów. Karol Stopa, znawca tenisa, powiedział, że bohater wieczoru jest osobą, która przełamała polskie standardy. – On chciał czegoś więcej, cały czas myślał, jak wzbogacić swoją technikę gry – mówił. 

Wśród zaproszonych gości na benefisie znanego kolekcjonera dzieł sztuki, tenisisty i biznesmena byli także: Agata Konarska, dziennikarka, Mariusz Czerkawski, hokeista, Tomasz Tomaszewski, komentator tenisa i Wojciech Gąsowski, muzyk. Dla gwiazdy wieczoru zaśpiewała Kasia Kowalska.

Wojciech Fibak - najwybitniejszy polski tenisista i zasłużony popularyzator tej dyscypliny sportu. Po zakończeniu kariery sprawował m.in. funkcje prezesa Polskiego Związku Tenisowego i konsula generalnego RP w Monako. Stworzył Fibak Investment Group, był generalnym przedstawicielem na Polskę koncernu Volvo i wydawcą szeregu polskich czasopism, m.in. "Dziennika Śląskiego", "Sportu", "Gazety Poznańskiej", "Expressu Wieczornego". Pasjonuje się kolekcjonowaniem dzieł sztuki, zwłaszcza malarstwa polskiego z początku XX wieku; jest właścicielem galerii sztuki współczesnej "Galeria Fibak" w Warszawie.

Czytaj także

Benefis Jerzego Stuhra - zobacz jak było!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 13:20
W poniedziałkowy wieczór, 14 marca, w Trójce odbył się benefis Jerzego Stuhra. Gospodarzami wieczoru byli Agnieszka Szydłowska i poeta Bronisław Maj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 13:40
W Trójce odbył się kolejny wyjątkowy benefis. Gwiazdą wieczoru był tym razem Wojciech Młynarski. Imprezę prowadzili Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

59. urodziny Wojciecha Fibaka (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 01:00
Sportowy kalendarz biograficzny Czwórki - 30. sierpnia 2011.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artysta, któremu nie odbiło

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 07:00
- Janusz Gajos jest rarytasem w czasach, gdy sztuka operuje krzykiem i fajerwerkiem, jako środkiem wyrazu - mówił podczas benefisu Mistrza aktor Grzegorz Małecki. Dziś Artysta obchodzi 72. urodziny.
rozwiń zwiń