X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

2015: koniec roamingu w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 18:02
Od 15 grudnia przyszłego roku w Unii Europejskiej całkowicie mają zostać zniesione opłaty roamingowe, czyli opłaty za używanie telefonu komórkowego czy transmisje danych za granicą. Te opłaty do niedawna powodowały, że niektórzy, po wizycie w innym kraju członkowskim, mieli spore nieprzyjemności patrząc na rachunki.
Audio
  • Unia Europejska bez roamingu za nieco ponad rok (Europa od kuchni/Trójka)
2015: koniec roamingu w Unii Europejskiej
Foto: Glow Images

- Znam przykład rachunku na prawie 80 tysięcy złotych za transmisje danych. Komputer został włączony na noc i w tym czasie ściągnął sobie aktualizację systemu Windows - mówi ekspert ds. nowoczesnych technologii Maciej Bębenek. Opłaty roamingowe udało się już Komisji Europejskiej ograniczyć, ale nie ma żadnego powodu, żeby je utrzymywać. Ich zniesie ma uwolnić rynek i go ożywić.
- Badania wskazują, że znaczna część ludzi nie korzysta w ogóle ze swojego telefonu za granicą, boi się, nie wie, nie zna regulacji. W związku z tym telefon jest wyłączony. Co najwyżej wysłane są smsy - dodaje Maciej Bębenek.
Jednolity rynek łączności elektronicznej to propozycja Komisji, która została przedstawiona we wrześniu ubiegłego roku. - Prace nad tą reformą są już na ostatniej prostej - mówi korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Deputowani mają przyjąć zmiany już w najbliższy czwartek.

Przygotowana przez Łukasza Walewskiego audycja powstała w ramach projektu Euranet Plus. "Euranet Plus - Europa od kuchni" w każdy wtorek o godz. 17.20.

(mp/mk)

Czytaj także

Rozmowy międzynarodowe? Od lipca tanieje roaming w UE

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 09:20
Od poniedziałku w Unii Europejskiej tańszy będzie roaming. W życie wchodzą bowiem limity dotyczące cen usług korzystania z telefonów komórkowych za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Udało się roamingiem, pora na pocztowe paczki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 14:55
W Brukseli trwają prace nad ujednoliceniem rynku pocztowego w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska popiera KE w walce z roamingiem

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 16:17
Warszawa popiera Brukselę w walce z dodatkowymi opłatami za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą.
rozwiń zwiń