AI krytykuje unijne pomysły dotyczące uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 23:00
Ponad 225 000 imigrantów i uchodźców przybyło już w tym roku (do 31 lipca) Morzem Śródziemnym do Europy. Co na to Unia Europejska?
Audio
  • Ernest Zozuń i Weronika Rokicka mówią o problemie uchodźców w UE (Europa od kuchni/ Trójka)
Tegoroczna liczba 225 tysięcy imigrantów już przewyższa zeszłoroczną liczbę 219 tysięcy osób, które przedostały się na Stary Kontynent przez Morze Śródziemne
Tegoroczna liczba 225 tysięcy imigrantów już przewyższa zeszłoroczną liczbę 219 tysięcy osób, które przedostały się na Stary Kontynent przez Morze ŚródziemneFoto: PAP/EPA/JOERG CARSTENSEN

Kraje europejskie, do których przez Morze Śródziemne napływa najwięcej nielegalnych imigrantów, to Włochy i Grecja.

- Przemyt ludzi, który rozrósł się do ogromnych rozmiarów, to skutek tego, że mamy do czynienia z największym kryzysem uchodźczym od II wojnie światowej - powiedziała w Trójce Weronika Rokicka z Amnesty International.

Ponieważ coraz więcej ludzi ucieka ze swoich krajów, powstają organizacje przestępcze, zarabiająca na ich dramacie. Bruksela zamierza walczyć z tym procederem. Jednak Weronika Rokicka podkreślała, że część z pomysłów UE budzi poważne obawy Amnesty International.

***

Tytuł audycji: Europa od kuchni

Prowadzi: Ernest Zozuń

Goście: Weronika Rokicka (Amnesty International)

Data emisji: 11.08.2015

Godzina emisji: 17.25

ei/mc

Czytaj także

Akcja na Morzu Egejskim. Uratowano ponad 300 uchodźców z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 17:15
Turecka straż przybrzeżna uratowała na Morzu Egejskim grupę 330 uciekinierów z Syrii, w tym kobiet, dzieci i niemowląt, próbujących dotrzeć drogą morską do Grecji. Tureckie służby oceniają, że napływ uchodźców sięgnął obecnie rekordowego poziomu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramatyczna sytuacja w Grecji: zamieszki na Kos. "Zabierzcie stąd imigrantów"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 21:31
Napięta sytuacja utrzymuje się na greckiej wyspie Kos. We wtorek doszło tam do zamieszek z udziałem nielegalnych imigrantów.
rozwiń zwiń