X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy to wielki kryzys systemu azylowego?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 12:00
- Tak naprawdę system azylowy rozsypał się pod wpływem ogromnej masy ludzi, docierającej do Europy - mówił w Trójce Rafał Baczyński-Sielaczek z Instytutu Spraw Publicznych.
Audio
  • Rozmowa o stanie systemu azylowego w Europie (Europa od kuchni/ Trójka)
Premier Turcji obawia się, że do granic jego kraju może dotrzeć 70 tysięcy syryjskich uchodźców. Jego zdaniem stanie się tak, jeśli nasilą się walki w północnej Syrii (na zdjęciu uchodźcy na granicy turecko-syryjskiej)
Premier Turcji obawia się, że do granic jego kraju może dotrzeć 70 tysięcy syryjskich uchodźców. Jego zdaniem stanie się tak, jeśli nasilą się walki w północnej Syrii (na zdjęciu uchodźcy na granicy turecko-syryjskiej) Foto: PAP/EPA/SEDAT SUNA

Ekspert podkreślił przy tym, że niektóre kraje z premedytacją nie identyfikowały części migrantów, pozwalając im jechać dalej. Efektem narastającego problemu są zamieszki, protesty i niezadowolenie społeczne.

Wzmaga się frustracja imigrantów, ale i wśród mieszkańców państw przyjmujących ich nastroje są coraz gorsze. Sytuację próbował diagnozować gość Trójki.

***

Tytuł audycji: Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Rafał Baczyński-Sielaczek (Instytut Spraw Publicznych)
Data emisji: 9.01.2016
Godzina emisji: 17.20

ei/mk

Czytaj także

Angela Merkel w Turcji. "Chcemy utrzymać strefę Schengen"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 13:48
Kanclerz Niemiec rozmawia z tamtejszymi władzami na temat powstrzymania fali uchodźców, która przez Turcję dostaje się w granice Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syryjczycy uciekają do Turcji. Co będzie dalej?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 17:40
Wielka ofensywa reżimowych sił syryjskich wspieranych przez rosyjskie lotnictwo wypędziła tysiące ludzi z zamieszkiwanych przez nich miast i wsi. Uciekinierzy stoją na tureckiej granicy i wołają o pomoc.
rozwiń zwiń