Wielka Brytania - UE. Ostatnia prosta negocjacji

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 15:30
- Problemy są dwa: pierwszy to zagwarantowanie większych praw państwom spoza strefy euro, a drugi to ograniczanie zasiłków dla pracowników i nowe zasady wypłaty zasiłków na dzieci - tłumaczy Beata Płomecka.
Audio
  • Wielka Brytania - UE. Ostatnia prosta negocjacji (Euranet: Unia pod lupą)
Davida Camerona czekają dwa dni negocjacji na temat warunków pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej
Davida Camerona czekają dwa dni negocjacji na temat warunków pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej Foto: PAP/EPA/YVES HERMAN/POOL

W czwartek, 18 lutego, rozpoczyna się w Brukseli dwudniowy szczyt unijny, którego głównym tematem będzie kwestia dalszej obecności Wielkiej Brytanii we Wspólnocie.

- Dla Polski ważne są konkretne zapisy dotyczące czasowego i częściowego ograniczania zasiłków dla pracowników z unijnych krajów i zasiłków na dzieci, które pozostały w Polsce - mówi korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. 

W audycji mówimy o tym, co dokładnie i w jaki sposób chce w trakcie unijnych rozmów osiągnąć Polska oraz jakie są na to szanse. Dyskutujemy też o tym, jaki prawdopodobny jest scenariusz dalszej obecności Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europa od kuchni
Prowadzi: Marcin Łukawski
Gość: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)
Data emisji: 17.02.2016
Godzina emisji: 17.20

fbi/ei

Zapraszamy do udziału w ankiecie dotyczącej audycji z cyklu EuranetPlus>>>

Czytaj także

Brytyjski problem Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 18:48
W bieżącym roku do listy kłopotów Unii Europejskiej, obok m.in. problemu uchodźców, dojdzie prawdopodobnie coraz silniejszy głos Brytyjczyków na temat ich potencjalnego wyjścia ze Wspólnoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjskie referendum. Teatr polityczny Davida Camerona?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 15:11
Wkrótce odbędzie się referendum dotyczące pozostania Wielkiej Brytanii w strukturach Unii. Dlaczego brytyjscy politycy i mieszkańcy Wysp myślą o wystąpieniu ze Wspólnoty i jaki - według przewidywań ekspertów - będzie wynik ich głosowania?
rozwiń zwiń