Polityczna przyszłość Junckera to zagadka

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 15:00
Kadencja obecnego przewodniczącego Komisji Europejskiej kończy się w 2019, ale Jean-Claude Juncker już powiedział, że nie zamierza ubiegać się o kolejną. Dlaczego?
Audio
  • Rozmowa o politycznej przeszłości i przyszłości szefa KE (Euranet Plus - Europa od kuchni/ Trójka)
Jean-Claude Juncker
Jean-Claude JunckerFoto: FLICKR/European People's Party/CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33088457

Patryk Toporowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych uważa, że to raczej nie jest kwestia wypalenia zawodowego i zmęczenia. - On cały czas jest osobą pełną pomysłów. Ale sam twierdzi, że czuje się atakowany przez państwa członkowskie, które zrobiły z niego kozła ofiarnego w przypadku wielu problemów Unii - mówił gość Trójki.

Więcej o politycznej przeszłości i przyszłości człowieka nazywanego "ojcem euro" usłyszeć można w nagraniu audycji.  

***

Tytuł audycji: EuranetPlus - Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Data emisji: 14.02.2017
Godzina emisji: 17.24

ei/gs

Czytaj także

Rozmowy USA - Rosja niepokoją Litwinów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 08:00
Weekendowa, telefoniczna rozmowa amerykańskiego prezydenta z prezydentem Rosji wywołuje obawy na Litwie. Dziennikarze tamtejszych gazet z lekkim niepokojem przyglądają się normalizacji relacji pomiędzy dwoma mocarstwami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit nadal pozostaje wielką niewiadomą

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 17:00
- Nie jest do końca określone, czy potrzebne jest jakieś pismo, czy wystarczy zgłoszenie ustne. Premier Theresa May musi to po prostu oficjalnie notyfikować Radzie Europejskiej - mówi o procedurze Brexitu Joanna Popielawska z "Polityka Insight".
rozwiń zwiń