Czym jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 21:00
Nasz staż w Unii Europejskiej wynosi już kilkanaście lat. Wiemy, jakie są wartości i założenia Wspólnoty, ale czy znamy jej instytucje?
Audio
  • Czym jest Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej? (Europa od kuchni/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Evlakhov Valeriy/Shutterstock.com

W audycji "Europa od kuchni" dr Piotr Semeniuk z Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych UW tłumaczy słuchaczom, czym zajmuje się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Ekspert przestrzega też, by nie mylić tego organu z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości czy Międzynarodowym Trybunałem Karnym…

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: dr Piotr Semeniuk (ekspert Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)
Data emisji: 11.09.2017
Godzina emisji: 17.22

iwo/mk


Czytaj także

Godność, wolność, równość... co nam zapewnia Unia Europejska?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 17:00
Godność człowieka, wolność, równość, solidarność, prawa obywatelskie, wymiar sprawiedliwości to najważniejsze wartości zapisane w Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Kiedy i w jakim celu ją utworzono?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robi Europa, by zmniejszyć kryzys emigracyjny?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 17:00
Ograniczenie niekontrolowanego napływu emigrantów z Afryki do Europy – to problem, nad którym na specjalnym szczycie w Paryżu pochylali się szefowie rządów Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, prezydenci Czadu i Nigru oraz premier Libii. 
rozwiń zwiń