Jak skutecznie walczyć z rosyjską propagandą?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 18:00
- W wojnę informacyjną Rosja inwestuje potężne środki. Widać w produktach, które sprzedaje zarówno na rynek wewnętrzny, jak i międzynarodowy. Możemy tutaj mówić o takich kanałach jak Russia Today, którego materiały są robione w sposób techniczne bardzo dobry i wiarygodny - przyznaje Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Audio
  • Jak skutecznie walczyć z rosyjską propagandą? (Europa od kuchni/Trójka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: pathdoc/Shutterstoc

- Po raz pierwszy w budżecie na przyszły rok walka z propagandą, w tym z tą rosyjską, to osobna pozycja, na którą przewidziano 800 tys. euro - przypomina Beata Płomecka, brukselska korespondenta Polskiego Radia. Do tej pory, mimo wielu obietnic, nie przewidywano pieniędzy na ten cel. Kraje członkowskie w zeszłym roku apelowały o kilka milionów, ale - jak mówią unijni dyplomaci - "dobre i to".

Czy środki przeznaczone na walkę z propagandą mają szansę przechylić szalę zwycięstwa? Jak sieć Sputnik przyciąga odbiorców w różnych krajach świata? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Anna Maria Dyner (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)
Data emisji: 20.11.2017
Godzina emisji: 17.20

gs/kd


Czytaj także

Czy Rosja może zagrozić stabilizacji Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 17:30
Nie tylko USA ujawniają ogromną skalę ingerencji Rosjan w serca i umysły amerykańskich wyborców. Teraz Hiszpania oskarża Kreml o podsycanie konfliktu w Katalonii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Maciej Milczanowski: Europa przegrywa wojnę w cyberprzestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 17:00
Trwa wojna w sieci. Polska jest atakowana przez hakerów nawet 14,5 tys. razy dziennie. O cyberzagrożeniu mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski, ekspert od bezpieczeństwa i Bliskiego Wschodu z Instytutu Studiów nad Terroryzmem.
rozwiń zwiń