X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brexit coraz bliżej. Co ustalono na szczycie w Brukseli?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 17:40
Co warte jest dotyczące brexitu porozumienie zawarte przed kilkoma dniami na szczycie w Brukseli między Unią Europejską a Wielką Brytanią. – Ten dokument jest napisany z zastosowaniem zasady, którą kiedyś bardzo obrazowo Henry Kissinger nazwał konstruktywną niejasnością – mówi
Audio
  • Brexit coraz bliżej. Co ustalono na szczycie w Brukseli? (Europa od kuchni/Trójka)
Zwolennicy pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej protestują przed parlamentem w Londynie
Zwolennicy pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej protestują przed parlamentem w LondynieFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

– Ustalono formułę wyliczenia brytyjskich należności względem Unii Europejskiej i jednocześnie uzyskano polityczną akceptację tego, że Brytyjczycy są coś UE winni. Natomiast nie ma żadnych sum – zauważa gość Ernesta Zozunia.

Jakie jeszcze ustalenia dotyczące brexitu zawarto na szczycie w Brukseli? Czego dotyczyć będzie kolejny etap rozmów? O czym dokładnie mówi uruchomiony, po decyzji Brytyjczyków o wystąpieniu ze Wspólnoty, artykuł 50. Traktatu o Unii Europejskiej?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Gość: Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)
Data emisji: 18.12.2017
Godzina emisji: 17.22

gs/ml

Czytaj także

Warunki Brexitu. Trwa spór Londynu z Brukselą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 13:40
Unia Europejska i Wielka Brytania nie mogą się porozumieć w sprawie Brexitu. Obie strony obwiniają się wzajemnie o utrudnianie rozmów. Pojawiły się też pomysły dotyczące okresu przejściowego do czasu wynegocjowania przyszłej umowy handlowej. Co z tego wszystkiego wynika dla Polaków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problemy Unii Europejskiej w 2017 i 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 15:00
Mijający rok był trudny dla Unii Europejskiej. Część problemów pozostanie do rozwiązania w przyszłym roku. Najważniejsze z nich to Brexit oraz kryzys migracyjny.
rozwiń zwiń