X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak będzie wyglądał unijny budżet w latach 2020-26?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 20:10
W Brukseli trwa dwudniowa konferencja, która otwiera ostatni etap przygotowań do następnych wieloletnich ram finansowych.
Audio
  • Jak będzie wyglądał unijny budżet w latach 2020-26? (Europa od kuchni/Trójka)
Do Polski płynie najwięcej w całej UE środków w ramach polityki spójności
Do Polski płynie najwięcej w całej UE środków w ramach polityki spójności Foto: Pixabay.com

Zajmą się tym także unijni przywódcy na spotkaniu w lutym. Konferencje, wystąpienia, spotkania, rozmowy oficjalne będą trwały co najmniej przez rok.

– Czekają nas negocjacje w pełnym zwarciu, łącznie z wetowaniem, a nawet szantażami – mówi Adam Balcer z WiseEuropa. Mimo że wspólny unijny budżet to tylko nieco ponad 1 procent rocznego PKB krajów Wspólnoty, to w liczbach bezwzględnych wygląda on bardzo imponująco.

W latach 2014-20 to wydatki w wysokości 960 miliardów euro. Kraje wpłacają do wspólnego worka, a potem z niego wyciągają. Dostają tyle, ile im da Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej. Po 2020 roku rozdzielnik w Brukseli będzie nieco inny.

Gdzie zostaną przesunięte środki? Z jakiego powodu w perspektywie 2020-26 pieniędzy w unijnym budżecie będzie mniej? Jak to będzie miało wpływ na Polskę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Łukasz Karusta
Gość: Adam Balcer (WiseEuropa)
Data emisji: 8.01.2017
Godzina emisji: 17.20

mk

Czytaj także

Brexit coraz bliżej. Co ustalono na szczycie w Brukseli?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 17:40
Co warte jest dotyczące brexitu porozumienie zawarte przed kilkoma dniami na szczycie w Brukseli między Unią Europejską a Wielką Brytanią. – Ten dokument jest napisany z zastosowaniem zasady, którą kiedyś bardzo obrazowo Henry Kissinger nazwał konstruktywną niejasnością – mówi
rozwiń zwiń