X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Negocjacje w sprawie Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 14:00
Ministrowie do spraw europejskich 27 krajów przyjęli w poniedziałek wytyczne do negocjacji z Wielką Brytanią, dotyczące okresu przejściowego po Brexicie.
Audio
  • Negocjacje w sprawie Brexitu (Europa od kuchni/Trójka)
Wielka Brytania opuści Unię Europejską w marcu 2019 roku
Wielka Brytania opuści Unię Europejską w marcu 2019 rokuFoto: donfiore/Shutterstock.com

Jednakże, w samej Wielkiej Brytanii maleje przekonanie co do Brexitu. Większość Brytyjczyków chce drugiego referendum i większość nie chce wychodzić z Unii Europejskiej. Czy zatem da się to wszystko jeszcze odwrócić?

Strona Brytyjska chciałaby osiągnąć porozumienie w sprawie docelowych zasad współpracy do  jesieni tego roku – mówi Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. – Jednak zważywszy na praktykę wieloletnich negocjacji tego typu w przypadku ostatniej takiej wielkiej umowy podpisanej przez Unię Europejską, to jest CETA z Kanadą, to trwało to 8 lat – dodaje.

Ostatnio w brytyjskim społeczeństwie pojawiła się jednak refleksja co do Brexitu. W niedawnym sondażu okazało się, że 47 procent badanych Brytyjczyków chce drugiego referendum, 34 procent jest przeciwnego zdania i uważa że kwestia jest już zamknięta, a reszta się waha. Gdyby odbyło się kolejne referendum, Brytyjczycy opowiedzieliby się za pozostaniem w Unii Europejskiej – taką odpowiedź wskazało 51 procent respondentów. Niemniej, 49 procent wciąż jest za utrzymaniem decyzji o wyjściu z UE.

Czy możliwe jest, że mimo trwających już prac nad Brexitem, Wielka Brytania pozostanie jednak we wspólnocie europejskiej? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Goście: Przemysław Biskup (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 29.01.2018
Godzina emisji: 17.21

ml

Czytaj także

Widmo Brexitu zagląda Europie w oczy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 17:24
Wkrótce Brytyjczycy zdecydują czy pozostać czy opuścić Unię Europejską. Historia ich integracji ze strukturami UE przypomina thriller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brexit. Co z granicą między Irlandią a Irlandią Północną?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 18:27
Brytyjczycy wciąż nie są pewni, jak będzie wyglądać ich rozbrat z Unią Europejską. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i brytyjska premier Theresa May wciąż nie osiągnęli pełnego porozumienia.
rozwiń zwiń