X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja Europejska prosi Włochy o zrewidowanie budżetu

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 17:23
Komisja Europejska pierwszy raz w historii jest zmuszona prosić by jeden z krajów strefy euro zrewidował swój projekt budżetu. Krajem, który ma zrewidować budżet są Włochy.
Audio
  • Komisja Europejska prosi Włochy o zrewidowanie budżetu
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Komisja Europejska jest zmuszona prosić by jeden z krajów strefy euro zrewidował swój projekt budżetu. Oznajmił to w zeszłym tygodniu  wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Waldis  Dombrowskis. Krajem, który ma pierwszy raz na polecenie Komisji zrewidować budżet są Włochy. Chodzi o kilkakrotnie wyższe od wcześniej zakładanego poziomu deficytu finansów publicznych. Włochy mają także olbrzymi dług przekraczający 130 procent PKB, dlatego  Komisja uznała, że jest  to zagrożenie dla całego Eurolandu. Strefa euro jest zbudowana na silnych więzach zaufania, jeśli to zaufanie jest podważane, to dla wszystkich taka sytuacja jest szkodliwa. Państwa podpisując Traktat z Maastricht  same się zobowiązały do przestrzegania pewnej dyscypliny budżetowej i gospodarczej, która ma na celu utrzymanie stabilności i wiarygodności europejskich gospodarek. W tym traktacie zawarto dwa bardzo ważne warunki, które państwa europejskie muszą przestrzegać. Jeden to  warunek nie przestrzegania deficytu budżetowego powyżej 3 procent PKB, a drugi  nie przekraczania długu publicznego powyżej 60 procent PKB. Zasady uszczególnił m.in Pakt stabilności i wzrostu.

Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Data emisji: 29.10.2018
Godzina emisji: 17:23

Pobierz audycję

Pobierz licencję


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus