X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomoc rozwojowa w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 17:23
Państwa członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się do pomocy rozwojowej biednym regionom na świecie. Niestety nie wszystkie kraje wywiązują się z tego zobowiązania.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Państwa członkowskie Unii Europejskiej w 2005 roku podjęły zobowiązanie, że najpóźniej do 2015 roku będą przekazywać  w ramach pomocy rozwojowej 0,7 procent dochodu narodowego brutto. Również Polska jest sygnatariuszem tego dokumentu, choć jako nowe państwo członkowskie jej  zobowiązanie określono na  0,33 procent. Niestety większość unijnych państw z zobowiązań się nie wywiązuje. Polska w minionym roku na pomoc rozwojową przekazała 2 i pół miliarda złotych. Jest to jedynie 0,13 procent polskiego dochodu narodowego brutto. Pomoc rozwojowa to nie jest pomoc w postaci produktów żywnościowych  dostarczanych do biednych regionów świata, to jak sama nazwa wskazuje jest to pomoc rozwojowa. W Gruzji z  inicjatywy Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym i organizacji Humandoc, które w ramach polskiej pomocy rozwojowej realizują program pomocy głuchoniewidomym udało się opracować gruzińską wersję alfabetu Lorma.


Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń, Beata Płomecka,  Halina Wachowicz, Elżbieta Korczyńska-Jordan
Data emisji: 12.11.2018
Godzina emisji: 17:23

Pobierz audycję

Pobierz licencję

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus