X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unia Europejska walczy z rosyjską propagandą

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 17:25
Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że są  bardzo mocne dowody na to, że to właśnie Rosja jest głównym siewcą dezinformacji w Europie.
Audio
Moskwa
MoskwaFoto: pixabay.com

Komisja Europejska przedstawiła raport w sprawie wojny propagandowej  Rosji.  Wojna propagandowa to prowadzenie działań polegających na wpajaniu społeczeństwu przekonań, często niezgodnych z prawdą, które mają na celu wzmocnienie władzy państwa  lub zmobilizowanie do określonego działania. Prowadzi się je przy użyciu środków masowego przekazu, takich jak radio, telewizja, gazety, plakaty i ulotki. W obecnej dobie w dużym stopniu wykorzystuje się do niej elementy elektroniczne i internetowe. Rosja wydaje ponad miliard euro rocznie na proklemrowskie środki propagandy. Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że są  bardzo mocne dowody na to, że to właśnie Rosja jest głównym siewcą dezinformacji w Europie. Dezinformacja jest główną częścią militarnej doktryny Rosji, strategią dzielenia i osłabiania Zachodu. W raporcie eksperci podkreślili,  że konieczne jest powiększenie kilkunastoosobowej grupy zajmującej się walką z rosyjską propagandą. I konieczne jest większe jej dofinansowanie. Zasugerowali także mobilizację internetowych platform społecznościowych. W raporcie jest także mowa o planowanym stworzeniu systemu wczesnego ostrzegania przed kampaniami dezinformacyjnymi.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń
Data emisji: 10.12.2018
Godzina emisji: 17:25


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus