X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

5 rocznica krwawych zajść na Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 17:24
Wiktor Janukowycz nie podpisał Umowy Stowarzyszeniowej między Unią Europejską i Ukrainą podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego. Wywołało to falę protestów na Ukrainie.  
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

W Kijowie obchodzona jest z udziałem przedstawicieli instytucji Europejskich w tym przewodniczącego Donalda Tuska  5 rocznica krwawych zajść na Majdanie. Wspominamy rocznice wydarzeń podczas których Ukraińcy jako jedyny naród za zbliżenie z Europą i przynależność do instytucji europejskich przelali krew. W listopadzie 2013 podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, Wiktor Janukowycz ogłosił, że nie podpisze Umowy Stowarzyszeniowej z Unią Europejską, twierdząc że robi to w trosce o najbiedniejszych. Ukraińcy wyszli na ulice wielu miast. Najbardziej masowy był protest w Kijowie. Na Majdanie Niezależności ludzie protestowali przez kilkanaście tygodni. Negocjacje z władzami nie dawały rezultatu. Rezultatu nie dawały także negocjacje międzynarodowe. 18 lutego nastąpiła kumulacja konfliktu, rozpoczęła się pacyfikacja kijowskiego protestu. Po pierwszych zamieszkach w Kijowie Janukowycz twierdził, że  politycy opozycji uciekając się do przemocy starają się przejąć władzę, sprzeniewierzając  się zasadom demokracji. Jego zdaniem naruszający prawo powinni stanąć przed sądem i ponieść karę.  I jest to obowiązek gwaranta konstytucji by doprowadzić do spokoju w kraju. Jednak nikt nie spodziewał się, że ten spokój będzie przywracany w tak bardzo krwawy sposób.

Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Europa od kuchni
Prowadzi: Ernest Zozuń, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 18.02.2019
Godzina emisji: 17:24

Pobierz audycję

Pobierz licencję


 

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus